DustTurnaj Saudi International se konal teprve potřetí, přesto na něm Dustin Johnson vybojoval už dva tituly, které proložil jedním druhým místem. Nedělním triumfem potvrdil, že mu právem náleží post světové jedničky. Svůj devátý titul na European Tour vybojoval díky 68 ranám a celkově 15 úderům pod par, dvě rány před krajanem Tony Finauem a Angličanem Justinem Rosem.

„Podmínky, za jakých jsme začínali, byly opravdu náročné," ohlédl se Johnson za průběhem finálové rundy. „Viděl jsem, že hraju dobře, sledoval jsem průběžné pořadí a vnímal, jak si vedou mí pronásledovatelé. Vytvořil jsem si několik šancí, ale neproměnil je, třebaže jsem míčky trefoval dobře. Až na třináctce se mi povedl parádní pat a od té chvíle jsem si počínal spolehlivě."

Výhrou si Američan upevnil své postavení v čele světového žebříčku. „Nehraju na jiných túrách tak často, jak bych chtěl, takže je pochopitelně příjemné uspět i na tomto okruhu. Jde o můj první triumf od Augusty, jsem tudíž rád, že mám stále dobrou formu a těším se na další část sezony," dodal a nepřímo tak všechny ujistil, že by si rád udržel svou pozici co nejdéle.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/european-tour/saudi-international-powered-by-softbank-investment-advisers-2021/leaderboard

Foto: EPGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...