Raf ScotRafael Cabrera-Bello se po déle než pěti letech dočkal vítězství na European Tour. Od svého posledního triumfu na Dubai Desert Classic v roce 2012 skončil šestkrát druhý a už se zdálo, že mu toto umístění bude souzené i na Aberdeen Asset Management Scottish Open. Klání nakonec dospělo do rozehrávky, ve které mu byl soupeřem Callum Shinkwin.

Cabrera-Bello ve finále zabojoval přímo ukázkově, 64 údery stanovil rekord hřiště, a když jeho sok chyboval na poslední jamce, dostihl jej ve vedení, takže následovalo play-off. V něm se Španel příliš nerozpakoval a skvělou druhou ranou se na pětiparu dostal na green, načež berdíkem zpečetil svou výhru. Shinkwin získal alespoň cenu útěchy v podobě startu na Open, jež začíná již tento čtvrtek.

„Jsem nesmírně šťastný," sypal ze sebe Rafa. „Už jsem v minulosti dokázal vyhrát a potom byl mnohokrát tak blízko, jenže některé věci se mi nesešly. Kvůli tomu jsem se postupně na každém turnaji dostával pod tlak. Konečně jsem to zlomil!"

Cestu na Open si vedle Shinkwina proklestili díky úspěchu na Scottish Open také Francouz Matthieu Pavon, který skončil třetí, a dělený čtvrtý Australan Andrew Dodt.

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/en/europeantour/tournaments/2017/aberdeen-asset-management-scottish-open/#leaderboard

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...