Oost SAS velkým přehledem si počínal v domácích podmínkách Jihoafričan Louis Ooosthuizen. Na turnaji South African Open v Johannesburgu zvítězil o šest ran před Francouzem Romainem Langasquem a osm ran před skupinkou čtyř dalších soupeřů, mezi nimiž hráli prim rovněž domácí borci – Charl Schwartzel, Thomas Aiken a Bryce Easton, ty ještě doplnil Angličan Oliver Wilson.

Oosthuizen předvedl parádní vstup do turnaje, když na úvod nastřílel bezchybných 62 ran. Třebaže se tomuto výsledku v dalším průběhu už nepřiblížil, dokázal si víceméně hlídat svou pozici a poté, co se oklepal z nejistého startu ve finále, došel si ve velkém stylu pro svůj osmý titul na okruhu. Potvrdil jím, že to na domácí půdě umí, neboť zde vybojoval rovnou polovinu svých titulů z EPGA Tour.

„Přál bych si, aby tu byla i má rodina," vykládal dojatě na posledním greenu. „Fanoušci byli v průběhu celého klání skvělí. Není mnoho hráčů, kteří vyhráli The Open i SA Open, takže jsem šťastný, že jsem se zařadil mezi ně. Dnes mi úplně nevyšel začátek, ale můj kedík mě uklidňoval slovy, že švihám dobře, tak ať si jdu nebojácně za svým. Šel jsem na to „od lesa", snažil se trefovat ferveje a greeny. Věděl jsem, že patuji dobře, šlo jen o to, abych si připravil pozice na birdie. Teď se cítím skvěle."

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/europeantour/season=2019/tournamentid=2019004/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: Sunshine Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...