Thomas PGAKvarteto držitelů letošních majorů je kompletní, když tím posledním se stal Američan Justin Thomas. Na PGA Championship zvítězil s náskokem dvou ran před trojicí Francesco Molinari, Louis Oosthuizen a Patrick Reed. Páté místo spolu s Hideki Matsuyamou, který zúročil výbornou formu z posledních dní, obsadil jeden z čekatelů na výhru z turnajů velké čtyřky Rickie Fowler.

Třebaže Thomas nepatřil k hlavním kandidátům na vítězství, není jeho výhra nijak překvapivá, jedná se totiž už o čtvrtý titul v probíhající sezoně. „PGA má v mém srdci zvláštní místo," vysvětloval Thomas, jehož otec i děda jsou dlouholetými členy této organizace. O to prestižnější pro Justina byl zisk právě tohoto majoru. „Je to senzační triumf pro celou mou rodinu, na tento moment v životě nezapomenu!"

V desítce nejlepších se to tentokrát hemžilo překvapivými jmény, kromě vítěze či Molinariho v ní najdeme Angličana Jordana L. Smithe, Grahama DeLaeta z Kanady či Chrise Strouda. Na druhé straně se v popředí pohybovali také mazáci jako Matt Kuchar nebo Jason Day.

Turnaj nevyšel Pietersovi, Garcíovi, Watsonovi ani Roseovi, kteří neprošli cutem, na lepší výsledek zcela jistě pomýšlel osmapadesátý Rahm, osmadvacátý Spieth či dvaadvacátý McIlroy, který tak letos na majorech vyšel zkrátka.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2017/pga-championship/leaderboard.html

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...