Noren BMWUž devátý a zároveň první titul z nově založené Rolex Series vybojoval v neděli Švéd Alex Noren. Ve finále BMW PGA Championship, vlajkové lodi EPGA Tour, se zaskvěl 62 údery a o dva údery překonal v pořadí druhého Francesca Molinariho. Třetí místo si s odstupem další rány rozdělila trojice Henrik Stenson, Nicolas Colsaerts a Hideto Tanihara.

Švéd Noren zvládl závěrečné kolo bez jediné chybičky, aby na poslední jamce zasadil soupeřům drtivý úder v podobě eaglu. O den dříve na pětiparové osmnáctce přitom zapisoval double bogey!

„Cítím se úžasně, byl to hodně bláznivý den, na jehož začátku jsem si ani netroufal pomýšlet na vítězství," svěřoval se nadšený Noren, který ze 17 posledních startů na EPGA Tour vybojoval pět titulů. „Ještě při vstupu na hřiště jsem na titul nemyslel, protože jsem jej o den dříve opouštěl hodně rozzlobený. V sobotu jsem totiž nehrál vůbec dobře, kolo mi nevyšlo, na osmnáctce jsem čipoval do vody. I proto je má výhra překvapivá!"

Vítěz si pochvaloval zejména patr: „Hřiště je náročné na psychiku, zejména jeho závěr. Není nijak úzké, ale pokud nehrajete přesně, vytrestá vás. Naštěstí jsem dobře patoval, možná vůbec nejlépe."

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/en/europeantour/tournaments/2017/bmw-pga-championship/#leaderboard

Foto: @BMWPGA


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...