DonaldsonD+D Real Czech Masters naplnil proroctví o tom, že bude jedním z posledních dílů, kde mohou hráči usilovat o Ryder Cup. Jamie Donaldson v něm sice jednou nohou byl už před zahájením turnaje, nicméně jistotu zdaleka neměl. Po výhře na Albatrossu dal nominaci potvrzující pečeť.

V turnaji vedl po dvě úvodní kola, ale sobotního zakolísání dokonale využil jeho krajan Bradley Dredge. Jenže v neděli Donaldson (celkem -14) zavelel k útoku, na který Dredge nenašel protizbraň, a tak si pořadí opět prohodili. Vítěz triumfoval s náskokem dvou ran, třetí místo dělili Dán Kjeldsen a Jihoafričan Bremner (-11).

„Byl to výborný týden a získal jsem cenné vítězství," radoval se osmatřicetiletý Walesan z celkově třetí výhry na okruhu. „Bylo mi jasné, že k účasti v Ryder Cupu musím zahrát dobře tady na Albatrossu nebo za týden. Jsem rád, že mi to vyšlo už tady. Doufám, že do týmu dobře zapadnu a navážu na tento svůj výkon."

Kompletní výsledky turnaje zde

Jamie Donaldson (vlevo) získal na Albatrossu třetí titul na EPGA Tour a zajistil si účast v letošním Ryder Cupu. Foto: Zdeněk Sluka


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...