SullivanV jihoafrickém Gledower GC pokračovala dalším dílem EPGA Tour, jejíhož vítěze tentokrát určila až rozehrávka. Do ní se probojoval po třetí rundě vedoucí Charl Schwartzel, notně podporovaný domácími fanoušky, a nadějný Angličan Andy Sullivan, který o sobě naopak dal hodně vědět v úvodní rundě. Oba v součtu čtyř kol zahráli jedenáct ran pod par, třetí o ránu zpět skončil Sullivanův krajan Lee Slattery.

Favorizovaný Schwartzel, mimo jiné vítěz Masters, pokazil finálové kolo (74) a nakonec šanci neuchopil ani v play-off. V něm rozjetý Sullivan, který šel finále na 67 ran, skoncoval s protivníkem rázně, berdíkem hned na první jamce rozehrávky, a připsal si první výhru v kariéře na evropské sérii. A zaslouženě, v nelehké situaci předvedl skvělou přihrávku, po které se míček zastavil zhruba 3,5 metru od jamky, aby následně proměnil pat na birdie.

Sedmadvacetiletý Angličan po svém triumfu jen těžko hledal slova. „Je to neuvěřitelné," hlesl. „Po sobotě jsem si moc šancí nedával, navíc Charl je vítěz majoru, ale v play-off jsem mu nechtěl dát žádnou druhou šanci. Odjakživa jsem toužil hrát European Tour, a vyhrát zde... Byl to prostě úžasný týden!"

Kompletní výsledky turnaje zde

Andy Sullivan nakročil k úspěchu už v prvním kole. Foto: Luke Walker/Sunshine Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...