Spa Hotel Ulrika

Sul bankrRána z písku bývá pro řadu amatérských hráčů postrachem. Z velké části i proto, že takové údery téměř neprocvičují. K ráně následně přistupují s obavou, což není ten nejlepší předpoklad pro její úspěšné zvládnutí.

Věřit svému počítání je samozřejmě důležité, je to ale jen část toho, co musíte udělat. Druhá věc je osvojit si správnou techniku. Třebaže tomu ne každý amatér věří, na ranách z bankru není nic složitého. Bohužel se často setkávám s tím, že běžný rekreační hráč má za to, že musí do míčku v písku „říznout" vší silou, což následně vede k nekonzistentnímu zásahu, nezřídka se hůl zaboří do písku, načež míček jen lehce poskočí vpřed a zůstane v bankru. A po tom rozhodně nikdo netouží.

Pokud jsem právě popsal váš případ, mám pro vás jeden tip. Spočívá v prostém zjednodušení. Při zaujetí postoje si uvědomte, že chodidla a míček tvoří trojúhelník. Vyberte si místo dva až tři centimetry za míčkem, nakreslete si do písku zmiňovaný trojúhelník, jehož jeden vrchol představuje míček, dalšími dvěma body jsou paty tvořící linii.
Neotevírejte postoj, jednoduše rozložte váhu rovnoměrně na obě chodidla a veďte hůl do úderu tak, abyste zasáhli zvolené místo dva centimetry za míčem. Švihněte stejně jako při obvyklém úderu železem.
Není zapotřebí výrazného pohybu zvenku dovnitř, věřte svému postoji a vše si maximálně zjednodušte. Díky praxi si ránu důkladně osvojíte. Odehrajte několik ran a soustřeďte se na zásah, přičemž nezapomeňte holí akcelerovat při procházení míčem.

Čeká vás delší rána z bankru? Důležitou roli hraje výběr hole. Zapomeňte na 60° wedge, kterou si vezmete v případě, že potřebujete využít její loft pro překonání strmé hrany bankru.
Pro údery z písku v délce 30 či 40 metrů, nemusíte-li překonat vysokou hranu, se hodí železo číslo devět, případně i osmička. Dál už postupujete stejně, jako jsem uvedl výše. Zaujměte stejný postoj, opět písek zasáhněte dva tři centimetry za míčkem a neměňte množství písku, který při úderu naberete. Jediné, co měníte, je číslo hole.

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...