konference2019-250Konference České golfové federace se uskutečnila v sobotu 16. března v pražském hotelu Step a během pětihodinového jednání schválila rozpočet pro letošní rok a současně zvolila rozhodčí komisi.

Radost loni přinášely tradičně sportovní výsledky. „Zaznamenali jsme další posun z pohledu úspěchů českého golfu. A není to už pouze o Kláře Spilkové, jejíž postup na LPGA je ohromným úspěchem. Hodně už je slyšet také o dalších hráčích a jsme rádi, že jejich růstu můžeme pomáhat i naším vstupem do organizování profesionálních turnajů nižších sérií," připomněl Kodejš úspěchy mladých talentů i zvyšování mládežnické základny českého golfu.

S tím souvisí podpora mládeže, bohužel pokulhává podpora sportu od státních orgánů. „Takový chaos, jaký je v současné době ve financování sportu ze strany státu jsem ještě nikdy nezažil, chybí informace od MŠMT. Snad pozitivním pohledem do budoucna by mohlo být založení Národní agentury pro sport, kde se snažíme být aktivní, což z pohledu pátého sportu podle počtu registrovaných hráčů považujeme za nutnost," dodal prezident.

Byla zvolena Rozhodčí komise ČGF, která bude nově pracovat ve stejném složení jako dosud: Richard Myslil (GC Ještěd), Oldřich Res (GC Austerlitz), Prokop Sedlák (GK Líšnice), Martin Šebek (GC Farma Michael) a Pavel Vidura (Park GC Ostrava).

V ČGF je aktuálně sdruženo 127 klubů (128 v roce 2018) a 57 přidružených klubů (57).

Zdroj: cgf.cz, text: Petr Halaburda, foto: Zdeněk Sluka


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...