CzechMastersTK 200„Jsem moc rád, že si letos zahraji v České republice. Byl jsem v Česku jen jednou před několika lety. Chtěl bych pozvat diváky na Albatross. Uvidíte světový golf, doufám, že hodně birdie. Děkuji za pozvání, setkáme se na Czech Masters," prohlásil Els ve video zdravici. Els je bývalou světovou jedničkou a jen na turnajových odměnách vydělal za svou kariéru přes 2 miliardy korun.

Šestý ročník D+D REAL Czech Masters se uskuteční od 15. do 18. srpna v Albatross Golf Resortu. Na odměnách si hráči rozdělí 1 milion Euro. Hlavní tváří turnaje bude Ernie Els. Slavný Jihoafričan vyhrál dvakrát The Open a dvakrát US Open. Na svém kontě má 71 turnajových titulů ze světových sérií, z toho 19 na PGA Tour a 28 na European Tour.

„Na účasti Ernieho Else jsme pracovali několik let. Posouvá hranici kvality našeho turnaje. Je to nejúspěšnější golfista, jaký kdy startoval na Czech Masters. Už nezbývá moc ikon současného světového golfu, které bychom do Česka mohli ještě přilákat. V srpnu čeká diváky výjimečný golfový zážitek," řekl Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost.

V golfovém světě se Elsovi přezdívá „Big Easy". Kromě samotné hry je velmi aktivní také jako designér hřišť. Navrhoval nebo byl zodpovědný za rekonstrukci desítek hřišť, která nesou jeho jméno. Je pěstitelem a výrobcem vína. Založil nadaci, která pomáhá dětem s autismem.

Dalšími tvářemi turnaje budou Padraig Harrington, trojnásobný major vítěz a aktuální kapitán evropského rydercupového týmu. Harrington loni bojoval na Albatrossu o vítězství, skončil druhý.
Lee Westwood přijede na turnaj počtvrté za sebou. Vítěz 43 turnajů na světových sériích rozšířil svou sbírku triumfů loni na podzim na turnaji Rolex Series v Jihoafrické republice.
Mezi potvrzenými hvězdami bude také Dán Thomas Bjorn, který vedl Evropu při zářijovém vítězství v Ryder Cupu v Paříži.

„Potkali jsme se s Alexem Čejkou, českým rodákem reprezentujícím Německo, který je dlouhá léta hráčem PGA Tour. Pozvali jsme ho na Albatross a rádi bychom se dohodli na první účasti," dodává Dědek.

Do turnaje opět zasáhne minimálně 10 českých golfistů včetně dvou amatérů. Jednoho z nich nominuje Česká golfová federace. Nejúspěšnějším Čechem na D+D REAL Czech Masters je Filip Mrůzek, který dvakrát prošel cutem. Na druhou stranu to bylo naposledy v roce 2016, co jsme měli českého hráče na hřišti také o víkendu.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...