Dedek profiPrvním Čechem, který se v roce 2016 objeví na European Tour, bude Petr Dědek jun. Od 14. do 17. ledna se zúčastní Joburg Open, prestižního turnaje v jihoafrickém Johannesburgu. Dědek jun. vstoupí do turnaje poprvé v kariéře jako profesionál.
„Přestup je datovaný k 8. lednu. Je to pro mě další důležitý posun. Do Johannesburgu letím v sobotu 9. ledna, takže času na přípravu a poznání obou hřišť, na kterých se hraje, bude dost. Na druhou stranu je to samozřejmě obtížnější poznat dokonale během několika dnů obě osmnáctky," sdělil Dědek jun., první Čech v historii tohoto turnaje.

Tradičně se hraje v Royal Johannesburg and Kensington Clubu na dvou osmnáctkách. Hráči prostřídají kratší a starší West Course s delším East Course, které je dějištěm finálového kola. Na startovní listině je přes 200 hráčů, cut je do 70. místa.
„Kedíka mi bude dělat trenér David Carter. Tohle hřiště dobře zná. Narodil se v Johannesburgu a ještě jako junior reprezentoval Jihoafrickou republiku. Až později se přestěhoval do Anglie. Takže se vlastně vrací domů. Jeho zkušenosti se pokusím zužitkovat," dodává český golfista.

Od listopadového Australian Masters se Dědek jun. prakticky nezastavil. Do přípravy zařadil nově soustředění se slavným expertem na golfovou biomechaniku Jeanem-Jacquesem Rivetem.
„Po Melbourne jsem letěl do Francie. V akademii v Terre Blanche jsem měl týdenní trénink. Musím říct, že to byla skvělá zkušenost a velká dřina. Otevřelo mi to zase jiný pohled na mou hru a věřím, že mi to budoucna hodně pomůže. Byl jsem v nejlepších rukou, protože Jean Rivet spolupracuje například s Justinem Rosem nebo ženskou světovou jedničkou Lydií Ko a stojí za vzestupem francouzského golfu. Momentálně trénuji v Dubaji a vlastně s výjimkou jednoho týdne volna před Vánocemi jsem pořád na hřišti," popsal svou přípravu.

Hlavní hvězdou Joburg Open bude Charl Schwartzel, první tři hráči si zajistí účast na britském The Open. Celkové odměny se oproti loňsku zvýšily o 200 tisíc na 1,5 milionu euro.

Zdroj: Pavel Poulíček


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...