HansenPerfektně zvládnuté finále, v němž si počínal bezchybně, přičemž zapsal čtyři berdíky vyneslo na nejvyšší stupeň Joburg Open Dána Joachima Hansena, pro něhož jde o první titul z European Tour. Vybojoval jej s náskokem dvou ran na domácího Wilco Nienabera.

Na něho ztrácel před finále jednu ránu a spolu s ním pak v průběhu kola sváděl souboj o vítězství. Jihoafričan za to v úvodu kola pořádně vzal a od čtvrté po šestou jamku srazil skóre o tři rány, ovšem Dán se tím nenechal rozhodit. Nejprve skóroval na pětce a poté na desítce, další birdie přidal na dvanácté a čtrnácté jamce. Nakonec však rozhodla až Nienaberova zaváhání na posledních dvou jamkách, která přisoudila titul Hansenovi. Titulu se dočkal ve svém 146. startu na okruhu.

„Je to pro mě hodně emotivní okamžik, ale přesně kvůli tomuhle svou práci děláme, ne?" kladl si řečnickou otázku Hansen. „Wilco parádně odstartoval, ale já se snažil zůstat trpělivý a držel jsem se svého plánu. On je hodně dlouhý, povedla se mu spousta ran, hrál přesně, tím jsem se ale nesměl nechat rozhodit, musel jsem se držet věcí, které mi po tři kola fungovaly. A nakonec jsem slavil úspěch," těšilo Hansena.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/european-tour/joburg-open-2020/leaderboard

Foto: EPGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...