Jak hrát golf

SinghI když letos Vijya Singh rozhodně nezažil sezonu snů, dlouhodobě patří Fidžan ke stálicím světového golfu. Na výsluní ho vynesla i dobrá hra železy.
Jedním z důvodů je i osobitá dráha švihu, zejména pak bod, do něhož směřuje konec šaftu po zásahu míče. Ten se totiž v momentě, kdy je hůl na půli cesty mezi zásahem míče a finišem, nachází téměř rovnoběžně s pomyslnou přímkou vycházející ze spojnice obou ramen.

Celý článek...

GoosenJiž více než deset let je Retief Goosen proslulý svou konzistentní dlouhou hrou a právem se z tohoto pohledu řadí mezi nejlepší hráče planety. Právě v úderech z odpaliště až po atakování grínů spočívá podstata Retiefových úspěchů. V této škole vám odhalí vlastní teorie, stojící v pozadí jeho švihu, jež vám pomohou vylepšit dlouhou hru.

Celý článek...

PerryV mozaice rad světových hráčů a hráček minulosti a současnosti tentokrát představujeme zkušeného „veterána“ Kenny Perryho, který vám poodhalí, co stojí v pozadí jeho mocného švihu, který se v neděli dočkal svého prvního titulu na Champions Tour a již dříve čtvrnáctkrát triumfoval na PGA Tour.

Celý článek...

GarciaV loňské sezoně se španělský golfista potýkal se ztrátou formy. Dokonce proto sezonu předčasně ukončil .Kamenem úrazu pro něho bývá hra na grínu, zato na odpaly se mohl zpravidla spolehnout. Pojďme se proto na jeho drajvy podívat blíže.
Konkrétně na tři aspekty – bezvadné založení hole, zpoždění hole v počátku švihu a závěrečnou smyčku.

Celý článek...

MahanAť půjdete finálový den na majoru nebo budete hrát s kamarády o pár korun, pokaždé budete pod určitým tlakem, protože chcete vyhrát. A nesmíte dopustit, aby vás tyto okolnosti „pohltily“. Podívejme se tedy, jak se s podobnými momenty vyrovnává americký golfista Hunter Mahan.
Cítíte určitou nervozitu? Pak vězte, že je to normální. Soustřeďte se na to, co vás čeká, na to, co máte udělat. Alespoň tak to doporučuje Hunter Mahan a přidává několik rad, jak i ve vypjatých situacích zachránit dobré skóre.

Celý článek...

GulbisV mozaice rad světových hráčů a hráček minulosti a současnosti představujeme americkou golfistku Natalii Gulbis, přední hráčku ženské profesionální série LPGA a vítězku prestižního Evian Masters z roku 2007.

Celý článek...

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...