Scott LinksPomalu se zdálo, že Adam Scott vyklízí čelní příčky. Někdejší světová jednička však zabrala. Výsledkem je návrat do top 10 a na zatím neuskutečněném Masters, kde už jednou triumfoval, by měl patřit k širšímu okruhu favoritů. Snad vám proto bude k užitku jeho pár rad, jak si počínat na linksových typech hřišť.

1. Flexibilita
Z hlediska švihu je flexibilita mnohem důležitější než síla. My profesionálové spoléháme na pořádné otáčení, jen tak docílíme potřebné délky ran. Proto kladu důraz na pružnost. Napínání a uvolňování hrudní páteře představuje skvělý způsob, jak zlepšit švih a prodloužit rány. A nezanedbávejte ani hamstringy a čtyřhranný sval bederní.

2. Co na sebe
Většina hráčů si pomyslí, že oblečení je to nejméně důležité na hře, jde však o velkou mýlku. Golf je z velké části mentální záležitost, postoj, sebevědomí i oblečení tak tvoří podstatnou část. Jednoduše – dobře vypadat, dobře se cítit, dobře hrát.

3. Věnujte se patování
Spousta amatérských hráčů touží po pořádné ráně z týčka. Odpalovat z rohožky jednu pumelici za druhou je zábavnější, větší službu vám přesto udělá poctivý nácvik patování. Pracujte na krátké hře, právě ta vám ušetří rány. Patovací úder navíc představuje nejméně komplikovaný švih a nejsnáze se učí.

4. Zamezte komplikacím
Nekomplikujte si hru údery, které mají malou šanci na úspěch. Nesnažte se hrát kolem greenu jako Mickelson, ale zvolte si co nejsnazší cestu na green a použijte úder, který máte zvládnutý. Jste-li mimo green a povrch je rovný, patujte. Jestliže vaše rány z odpaliště létají na všechny strany, použijte dřevo trojku nebo železo apod.

5. Pracujte na tempu
Klíč k úspěchu v případě čipů i krátké hry spočívá v rovnoměrném tempu. Přesto u amatérů často vídám ohromný nápřah a žádné protažení nebo krátký nápřah a příliš velké protažení. Přitom je to o rytmu a rovnováze. Najděte si green či volný terén, vezměte si wedge a procvičujte plynulý nápřah a stejně velké protažení, jako kyvadlo. Hladký pohyb a rytmus.

Foto: Rolex Golf


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...