Eddie PepDvojnásobný vítěz turnajů EPGA Tour Eddie Pepperell zažil svou nejúspěšnější sezonu před dvěma roky, kdy vybojoval oba zmiňované tituly. Třebaže na další výhru zatím čeká, určitě vám jeho rady z oblasti strategie či tréninku dobře poslouží.

1. Course management
Pokud skutečně chcete snížit svůj hendikep, musíte do své hry dostat jednoduché strategické uvažování, course management, což vám pomůže vyvarovat se zásadním potížím. Hendikep půjde dolů, neboť nebudete čelit tolika problematickým situacím. Nejjednodušší strategie zní – držte míč ve hře.

2. Více síly
Nejzřetelnější věc je ta, že chcete-li odpálit míček dál, je zapotřebí zasáhnout jej razantněji. Zároveň byste měli pracovat na tom, abyste jej odehrávali středem úderové plochy, respektive optimální pro dosaženou délku je zásah ve středu či ve směru od středu směrem ke špičce.

3. Lepší zásah míčku
Kvalita zásahu míčku odráží sled pohybů, jak ve vašem švihu na sebe navazují. Nechcete, aby se trup nepohyboval v souladu s pažemi. Každý pohyb musí plynule navazovat na další. Za tím účelem využívám jeden dril, při kterém hůl založím z vnější strany míčku a pak se ho snažím odehrát. Pokud jde tělo příliš rychle, míček minu.

4. Jak trénovat
Obvykle denně odpálím 100 míčků, ne více. A pravděpodobně 60 ran představuje dril. Soustředím se při tom na pár věcí a ujistím se, že jsem schopen tyto detaily provádět správně.

5. Patování z metrové vzdálenosti
Pro nácvik krátkých patů je zásadní udržet oči klidně. Dále se musíte ujistit, že jste líc patru správně vyrovnali. Ke kontrole očí je vhodné použít zrcadlo.

Foto: Ping Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...