Vincentka-golfinfo

Reed skoreHráč, který má spoustu příznivců, avšak ještě možná větší počet odpůrců, vyčítajících mu jeho chování. Ať už však na tohoto Američana budeme pohlížet jakkoliv, jedno mu upřít nelze. Herní mistrovství. Ostatně jak jinak by vybojoval titul z Augusty nebo se stal jedním z podstatných článků rydercupového týmu svých barev. Proto v jeho radách jistě najdete něco, co pomůže i vaší hře.

1. Mentalita vítěze
Váš úkol na greenu je zcela jednoznačný – musíte potopit každý pat. Osvojte si tento typ uvažování, nechtějte míček pouze přiblížit jamce. Chcete-li být úspěšní, ke každému patu musíte přistupovat tak, že jej proměníte, bez ohledu na jeho délku. Kde jinde než na greenu byste měli přijmout tak agresivní postoj? Jamkoviště je pro to jako stvořené.

Trik spočívá v tom, že agresivita nesmí hraničit s lehkovážností. Nesmíte ztratit délkovou kontrolu a cit pro rychlost. Pokud každý váš pat přejede jamku o půldruhého metru, spíš vás to nalomí, než aby vám takový přístup prospěl. Pokud tedy radím hrát agresivně, myslím tím vybrat si správnou linii, zvolit odpovídající rychlost a eliminovat všechny myšlenky, které vás odvádějí od toho, abyste viděli míček padat do jamky. Budujte si vítěznou mentalitu, rozdíl pocítíte brzy.

2. Široký arsenál
Čím variabilnější bude vaše krátká hra a čím širší škálu úderů si osvojíte, o to větší šance na úspěch. Po patru jsou wedge těmi nejdůležitějšími holemi v bagu, protože je užijete v bankru, v okolí greenů, z ferveje i rafu. A třebaže řada trenérů radí používat více wedží, já se naučil hrát různé rány jedinou wedží. Pokud to zvládnete, pokryjete velkou část vzdáleností.

Pracujte s délkou nápřahu a vyzkoušejte stejnou holí nápřah od pozice, kdy paže směřují na pomyslném ciferníku k deváté hodině a hůl je kolmo, přes pozici, kdy je hůl rovnoběžně s povrchem, až po krátký nápřah, kdy je šaft skloněný zhruba v úhlu 45°. Tomu odpovídá i impakt a protažení. V prvním případě je hlava hole v impaktu před rukama a v protažení se pravá ruka převaluje přes levou, ve druhém případě je šaft rovný a pravá ruka se v protažení jen lehce přetáčí, v posledním případě jsou ruce mírně před hlavou hole a rolování rukou v protažení je minimální.

3. Kratší švih při ataku
Jedna z největších chyb, jaké se při hře plných ran wedží můžete dopustit, je ta, že míček zahrajete příliš vysoko. Stane se to snadno, pokud se jej snažíte „dloubnout" a pomáháte mu tak do vzduchu nebo švihnete příliš tvrdě. Pro přesnou ránu wedží, ať z ferveje či rafu, doporučuji zkrátit nápřah a úměrně tomu také finiš. Díky tomu v impaktu lehce zavřete líc a spolu s mírně vpřed nakloněným šaftem pomůžete kompresi míčku. Zároveň do něj udeříte pod strmějším úhlem.
Váhu při zásahu držte rovnoměrně rozloženou a během impaktu otáčejte boky jako u normální rány. A hlavně odolejte pokušení zahrát úder stoprocentní rychlostí – míček byste tak poslali vysoko do vzduchu.

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...