HradecPGHK ostr.jamkaPark Golf Hradec Králové, nacházející se na jižním a západním svahu pod kopcem svatého Jana v Roudničce, oslaví v příštím roce deset let od svého vzniku. Ke kulatému jubileu připravuje pro své příznivce dárek v podobě otevření moderního multifunkčního zázemí včetně úpravy a rozšíření hřiště na 9 jamek pod taktovkou golfového profesionála Davida Cartera.

 

 

Hradec vystavbaProjekt pod názvem Sportovně relaxační centrum byl zahájen v březnu tohoto roku a dokončení první etapy je plánováno na květen až srpen 2013. Třípodlažní objekt nabídne vnitřní tréninkové zázemí, restauraci s panoramatickým výhledem, prodejnu golfového zboží, společenské a ubytovací prostory. Autorem projektu je architekt Miroslav Horský. Celkové náklady se pohybují ve výši 42,5 mil. Kč, část z nich pokryje evropská dotace. Vedle Sportovně relaxačního centra dojde, jak již bylo zmíněno, k rozšíření hřiště o 5 nových jamek, přičemž poslední, tedy 9. jamka, by se měla stát výzvou pro všechny hráče, neboť se jedná o jamku ostrovní. Za zmínku stojí také zvětšení odpališť a výsadba přibližně 350 nových stromů.

Celý areál se rozkládá na ploše o rozloze 22 ha. Jeho výborná dostupnost v kombinaci s kvalitním tréninkovým zázemím je ideálním místem pro každého golfistu - začátečník zde může rozvinout své golfové schopnosti, zkušenější hráč tu najde kvalitní prostředí pro svůj trénink. Filozofie tohoto hřiště přesně odpovídá moderním trendům, kdy člověk z časového a finančního hlediska mnohem častěji dá přednost sportovišti, které má ve svém dosahu.

Jack Nicklaus, bývalý špičkový hráč a designer, často zmiňuje: "Lidé milují golf, ale nemají čas. Proto budoucnost golfu vidím v 6-ti, 9-ti a 12-ti jamkových hřištích blízko města."

„Nechtěli bychom být vnímáni jen jako golfové hřiště," říká Pavel Hloušek, jeden z otců myšlenky „dostupného golfu přímo v Hradci Králové". „Naší ambicí je být místem pro přátelská setkávání lidí, kteří jsou rádi v přírodě, rádi tráví čas aktivně se členy rodiny i s přáteli a uvítali by příležitost setkat se i s lidmi s jinými životními zkušenostmi a profesemi. Místem pro všechny generace, protože snad v žádném jiném sportu si nemůže rovnocenně zahrát pětiletý s osmdesátiletým," doplňuje Hloušek.

Společnost Park Golf Hradec Králové vznikla v roce 2003. Dnes patří k největším sportovním organizacím ve městě s více než 1 000 členy, z nichž nejmladšímu hráči jsou 4 roky a nejstaršímu 87 let. Tato skutečnost jen potvrzuje teorii, že golf lze hrát v každém věku. Areál spravuje 7 zaměstnanců, v letních měsících 13. O hráče se stará tým 4 trenérů vedených golfovými profesionály Jaroslavem Krejcarem a Davidem Carterem. Dosud nehrající nováček má možnost, v rámci celorepublikové akce pod názvem „Hraj golf, změň život", si vyzkoušet golf a seznámit se s principy tohoto sportu za velmi symbolickou cenu 299 Kč. Jen za uplynulý rok tuto možnost využilo více než 300 zájemců.

Park Golf Klub Hradec Králové spolupracuje přímo se školami, z nichž několik využívá možnosti seznámit své žáky a studenty s dovednostmi, které se jim budou v životě hodit. Mezi hlavní návštěvníky patří Hotelová škola, První soukromé jazykové gymnázium a Univerzita Hradec Králové.

Text a foto: TZ, Markéta Baldrychová


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...