PrendergastTiger Woods zahájil letošní PGA Championship způsobem, z něhož přímo čišelo, že získat major s pořadovým číslem 15 bude nanejvýš obtížně splnitelná mise. A ve stejném duchu pokračoval i ve druhé rundě. Nic na tom nezměnil fakt, že v generálce na závěrečný grandslam sezony zdrtil konkurenci na prestižním podniku World Golf Championship – Bridgestone Invitational. Mimochodem, zvítězil tu poosmé v kariéře.

V Oak Hill, dějišti PGA Champonship, ho ovšem v konečném účtování dělilo od vítězného Jasona Dufnera propastných čtrnáct ran! Ani v jednom ze čtyř kol přitom nedokázat prolomit par hřiště (70), čímž pohřbil svou šanci a prodloužil čekání na výhru v jednom z turnajů „velké čtyřky". Svůj poslední major získal v roce 2008 na US Open. A skutečnost, že v „turnaji poslední šance", jak se tomuto majoru vzhledem k umístění v kalendáři přezdívá, dohrál finálové kolo dříve, než vedoucí hráči pořadí týčkovali na prvním odpališti, dokládá víc než výmluvně, jak si aktuální světová jednička vedla.
Jakoby i šedé pásy zdobící tradiční červené tričko, které Woods nosívá ve finále, předznamenávaly děj okamžiků příštích. Sám golfista přiznal, že je frustrující nebýt ve hře. „Před týdnem jsem zahrál čtyři dobrá kola, škoda, že se to nesešlo teď," smutnil.

V mnoha soutěžích přitom předváděl v sezoně skvělý golf, odehrál řadu dobrých kol, pětkrát zvítězil a znovu se vrátil na trůn. To jen přiživovalo jeho ambice, právem se na každém z majorů honosil nálepkou favorita, aby ji po čtyřech dnech smutně strhával.
V Augustě přišel zmar na 15. jamce druhé rundy, když se přihrávka odrazila od vlajky až do vody, načež zahrál triple bogey. A to mu dokonce hrozila diskvalifikace za dropování z nesprávného místa... V konečném účtování dělil čtvrté místo čtyři rány za vítězem. Kdo ví, jak by to bylo, kdyby...
Z US Open odvezl dělené 32. místo, aby zaútočil na Open, kde skončil šestý. Vše zkazil ve finále, které šel tři nad par. „Na dvou ze tří majorů jsem byl ve hře, měl jsem šanci vyhrál Masters nebo Open," hořekoval Woods, ale jedním dechem dodával, že na zbylých dvou gandslamech míče netrefoval s potřebnou přesností. „Tak to prostě chodí..."

Až se příští rok Woods postaví na první odpaliště v Augustě, jeden Nicklausův rekord překoná, ale ne ten, po kterém prahne. Od jeho poslední výhry na majoru totiž uplyne téměř šest let. To Nicklaus, jenž svůj první major získal v roce 1962 a poslední ve věku 46 let v roce 1986 nikdy nemusel na svůj další přírůstek čekat tak dlouho jako Tiger, byť ten poslední přidal s více než pětiletým odstupem.
Tiger v lednu oslaví osmatřicáté narozeniny, a tak si kladu otázku, zda v dnešní konkurenci bude mít dost sil, umu i psychické odolnosti na to, aby „Zlatého medvěda" překonal. S každou další odmítnutou šancí jeho naděje klesá, a proto se přidávám na stranu těch proroků, kteří trvají na tom, že Nicklausův rekord Woodse přežije.

Převzato z časopisu GOLF 9/2013
Autor je australským korespondentem časopisu Golf.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...