PietersCo nedotáhl na Albatrossu, to zvládl Thomas Pieters o týden později v Dánsku na Made in Denmark, kde rozdílem jediné rány přehrál zásluhou výborného finiše Bradelyho Dredge. O další úder zpět skončili dělení třetí David Lipsky a Adrian Otaegui.

Vítězstvím vyslal mladý Belgičan jasný vzkaz rydercupovému kapitánu Evropy Darrenu Clarkeovi, že by si rád připsal premiérovou účast. Automaticky se již kvalifikovat nemohl, a tak v závěrečných vystoupením ze sebe musel vydat to nejlepší. Na olympiádě v Riu skončil čtvrtý, na Albatrossu druhý, nyní přišlo vítězství.
„Potřeboval jsem dobrý závěr," ohlížel se za průběhem finálové rundy Pieters. „Když jsem šel na šestnáctku, věděl jsem, že jednu ránu ztrácím. Rána se mi povedla, ale potřeboval jsem ještě další. Končit třemi birdie je skvělé, protože vždycky jde o výhru, to je to, co se počítá."

A jak vidí belgický ranař svou šanci na účast v Ryder Cupu? „Kapitán má na výběr řadu skvělých golfistů, takže když upřednostní jiné, nenadělám nic a budu se snažit, abych se do týmu probojoval příště. Pro letošní ročník jsem udělal maximum, potěšilo by mě, pokud bych mohl hrát, pro každého hráče je to pocta."

Kompletní výsledky na
http://www.europeantour.com/europeantour/season=2016/tournamentid=2016066/leaderboard/index.html

Foto: madeindenmarkgolf.dk


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...