Piet 1Belgický ranař Thomas Pieters slaví zisk prvního titulu z prestižní série Rolex, jež je součástí DP World Tour. Ve finále Abu Dhabi HSBC Championship si Belgičan počínal poměrně konzervativně a navzdory jednomu bogey dokázal konkurenty udržet za zády, když hřiště obešel v paru. Nejvíce mu život komplikoval Španěl Rafael Cabrera-Bello. Ten měl partii velmi dobře rozehranou, avšak chyby na patnácté a šestnácté jamce se mu staly osudnými. Nakonec mu tak nepomohlo ani birdie ze závěrečné jamky. O ránu zpět za vítězem vedle Španěla skončil i Shubhankar Sharma, který pro změnu zaváhal na tříparové sedmnáctce.

Pieters se stal prvním Belgičanem, který dokázal triumfovat v Rolex Series, zároveň svou kolekci úspěchů obohatil už o šestý přírůstek z DP World Tour. Díky tomu se také vrátil mezi padesátku nejlepších hráčů světa.
„Výhra mi určitě pomůže, chci hrát na všech nejprestižnějších akcích a tohle je dobrý odrazový můstek. V padesátce nejlepších už jsem byl před třemi lety, ale nenaložil jsem s tím dobře. Jsem proto rád, že jsem zpět. A hlavně jsem hrál dobře, rány jsem kontroloval, dobře jsem patoval, právě na greenech jsem se hodně zlepšil, takže jen doufám, že v tomto trendu budu pokračovat," hodnotil své vystoupení Pieters.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/dpworld-tour/abu-dhabi-hsbc-championship-2022/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...