Wallace DenmarkVelmi napínavou finálovou zápletku nachystal divákům na Made In Denmark hned kvartet golfistů. Angličané Matt Wallace, Lee Westwood, Steven Brown a Jonathan Thomson zahráli v součtu čtyř kol devatenáct ran pod par, čímž mimochodem stanovil rekordní skóre turnaje, a tak o vítězi musela rozhodnout až rozehrávka. Ta měla překvapivě relativně krátké trvání.

Jako první se z ní poroučel ten nejzkušenější – Lee Westwoodovi nestačil par, stejný osud potkal i Thomsona. Jediný Wallace však dokázal i napodruhé v play-off zahrát na osmnáctce birdie, čímž o radost připravil posledního z konkurentů Browna. Celkem tak ve finále ve všech třech případech pokořil závěrečnou jamku o jeden úder.

Z pohledu vítěze rozhodl nástup v závěru kola, kdy počínaje třináctkou rozjel sérii pěti berdíků. Tím si vynutil postup do play-off, ve kterém svou parádní jízdu dovedl do zdárného konce. Takový finiš nepředvedl žádný z jeho protivníků. Vnímáno touto optikou, titul je ve správných rukou. Wallace tím jen potvrdil, že zažívá skvělou sezonu, což ostatně dokládají jeho tři letošní výhry. Možná si tímto představením řekl i o divokou kartu pro Ryder Cup.

„Snad jsem ukázal, co ve mně vězí. Pokud mě kapitán nevybere, přijmu to, pokud ano, ví, co bere, čím mohu týmu přispět," dodal směrem k Thomasi Bjørnovi, který se turnaje osobně účastnil. „Dostal jsem se do pozice, v níž jsem chtěl být. A dostal jsem letos hned několikrát šanci uspět. Pár příležitostí jsem využil, tudíž musím být spokojený," hodnotil své vystoupení i dosavadní průběh roku Wallace.

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/europeantour/season=2018/tournamentid=2018072/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: Made In Denmark


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...