stenson.badz2Henrik Stenson odolal závěrečnému náporu amerického mladíčka Jordana Spiethe, který se mu v průběhu posledního kola FedExCupu na Tour Championship (19.-22. září) přiblížil po sérii 5 birdie až na dvě rány, a po kolech 64, 66, 69 a 68, celkem 267/-13 slaví nejenom turnajové vítězství, ale i prvenství ve fedexcupovém ročníku 2013.

Vítězství přineslo Henrikovi Stensonovi kromě turnajové odměny i šek na 10 miliónů dolarů za prvenství ve FedExCupu. Celkem si tak za svůj double příjde na 11 440 000 USD, čímž za jediný den téměř zdvojnásobí svůj dosavadní součet výher za celou svou kariéru na PGA Tour, jenž činil 13 072 285 USD.

Jak uvedla ČTK, sedmatřicetiletý Stenson hrál čtyři dny přesně, potvrdil statistiku, že je nejlepším v zasahování greenů, a s klidnou hlavou řešil i složité situace. "Mám za sebou skvělý týden, skvělou sezonu. Teprve mi to dojde, ale je krásné začínat s pocitem vítěze měsíční pauzu," pochvaloval si Stenson.

Foto: Stan Badz, PGA TOUR

Výsledky najdete ZDE


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...