Stenson svih bigZ velkého počtu talentovaných Švédů je Henrik Stenson jedním z nejúspěšnějších hráčů, a když se podíváte na jeho švih, je jasné, proč tomu tak je. Při výšce 185 cm a váze 90 kg (většina z toho připadá na svaly!) má impozantní postavu a svůj tělesný aparát využívá dokonale k razantnímu švihu. Zároveň jde o technicky nejdokonalejší pohyb moderní éry, doložený i výbornými čísly – zasahuje 70 % fervejí a 75 % greenů.

Jednou z oblastí, kde svůj fyzický fond uplatní nejvíc, je založení hole. Silné jádro k tomu přímo vybízí. Nehledejme u něho hrbení, tak typické pro hráče vyšších postav, což je vždycky nebezpečné.
Žádné napětí v pažích, švih zahajují pasivní ramena (nesetkáme se u něho proto s nežádoucím pohybem, který hůl dostává mimo správnou rovinu).

Hlava hole reaguje na energii horní části těla, líbí se mi hluboké vytočení horní části trupu, které vytváří potřebné napětí, z něhož pramení dynamika, a zároveň tím buduje stabilní základnu v závěrečné fázi nápřahu.
Přechod je ukázkový a vedený po správné dráze, doslova vnímáte nastřádanou sílu, jakmile se blíží k míči. Jako drtivá většina špičkových hráčů nepospíchá s uvolněním zápěstí a při zásahu zůstává nad míčem (vrací se do téže sportovní pozice jako při založení).

Jedinou zvláštností v jeho švihu je, že při impaktu nekouká na míč. Může se vám to zdát divné, ale jakmile při zásahu uvolňuje tělo, otáčí hlavu, což mu umožní napřimovat tělo a přenášet váhu ve směru cílové linie. Dokud se hlava nezdvihá či neklesá, nemá nikdy problém s čistým zásahem.

Převzato z Golf Monthly.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...