Stenson HZatímco v loňské sezoně opanoval Henrik Stenson finálový podnik EPGA Tour a korunoval jím své prvenství v celoročním seriálu, letos „jenom" úspěšně obhájil loňský triumf. A to o dvě rány před již jistým vítězem Race to Dubai Rory McIlroyem a dvojicí Victor Dubuisson a Justin Rose. Ještě na šestnácté jamce to přitom v podání Švéda vypadalo na rozehrávku, ale tu nakonec odmítl dvěma berdíky na závěrečných dvou jamkách.

Zkušený Švéd dokázal obhájit předchozí titul vůbec poprvé v kariéře a je to o to sladší, že se tak stalo v opravdu silné konkurenci. Na jedenácté jamce měl ale namále. „Byla to příšerná rána, jedna z nejhorších, jakou jsem za poslední dobu předvedl," popisoval Stenson inkriminovaný okamžik, po němž zapisoval double bogey. „Musel jsem pořádně zabojovat, naštěstí jsem ale stále zůstával ve hře. Pomalu to vypadalo na sezonu bez vítězství, dnešní titul je proto třešinkou na dortu."

Radost měl po skončení bojů i pátý Shane Lowry. Předvedl výborný finiš v podobě 66 ran. Díky tomuto umístění si zajistil pozici v první světové padesátce a příští rok se může těšit na start v Augustě.

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...