Sten zasahDržte hlavu dole. Přesně tak zní jedna z nejotřepanějších golfových rad. A zároveň jedna z nejhorších. Místo přirozené rotace při procházení míčem totiž golfista v takovém případě zůstane vzadu za míčem a hůl nepovede po správné rovině. Naštěstí mezi hráči najdeme dostatek vzorů, jak si správně počínat. Jedním z nich je i vítěz Open Henrik Stenson.

Jakmile hůl vede do impaktu a prochází míčem, současně s tím rotuje hlava i horní část těla. Hrudník „na výstupu" jde stejným směrem jako hůl. Výsledkem je neutrální švih, umožňující holi přirozeně rotovat a pohybovat se po správné dráze. Pokud se vám podaří jej napodobit, získáte větší konzistenci. Abyste si vše co nejlépe osvojili, zkuste využít dvě cvičení, jaká občas používá i Henrik.

1. Rozdělené ruce
Vezměte si osmičku železo, ale uchopte hůl tak, že obě ruce oddělíte, přičemž spodní ruka drží hůl z poloviny na gripu a z poloviny na šaftu. Nyní proveďte úder. Spodní ruka nutí paži i rameno výrazněji pouštět hůl do impaktu postupně, což vám pomůže lépe vnímat otevírání horní části těla při zásahu míčku.

2. Přirozená rotace
Zapamatujte si pocit, jakého jste docílili v předchozím cviku. Jakmile prošviháváte, umožněte rotaci hrudníku i hlavy současně s holí. Budete cítit, jak hůl přirozeně rotuje zezadu dovnitř, a současně se po oblouku stabilněji dostanete do pozice kolmo k míči v momentě jeho zásahu. Díky tomu se vnesete do své hry větší přesnost.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...