Matsuyama HSBCVelmi vyrovnané a velmi kvalitní, takové byly výkony Japonce Hideki Matsuyami (-23) na turnaji WGC – World Golf Championship-HSBC Champions, kde s přehledem udolal Švéda Stensona a Daniela Bergera z USA (-16), o další ránu zpět zaostali Rory McIlroy a Bill Haas.

Evropanům se v Šanghaji vůbec dařilo. Dělené šesté místo připadlo vedle Američana Fowlera také Rossu Fisherovi z Anglie a Italovi Francesco Molinarimu, na dělené deváté příčce skončili Sergio García a Russell Knox, dvanácté místo si odvezli Alex Noren a Paul Casey.

Matsuyama v Číně přepisoval historii, když se stal prvním asijským vítězem tohoto podniku v osmnáctileté historii WGC. Vítězným odstupem sedmi ran stanovil nový rekord HSBC Champions a vyrovnal jím Tigera Woodse, jenž v roce 2013 zvítězil stejným rozdílem na WGC-Bridgestone Invitational.

Soupeři měli pro vítěze jen slova uznání. „Hideki hrál neuvěřitelně a byla radost ho sledovat. Z jeho hry se můžete naučit hodně," uznal v pořadí druhý Daniel Berger. „Dobře míče trefoval, spolehlivě patoval, jistě čipoval. Neměl slabinu, a proto vyhrál s takovým náskokem," dodal Američan.
Ve stejném duchu hovořil i Skot Russel Knox: „Hrál brilantně, v posledních dvou kolech neměl slabinu. Drajvoval přesně a daleko, velmi dobře hrál železy, v jeho podání se hra zdála snadná."

Kompletní výsledky na http://www.pgatour.com/competition/2017/wgc-hsbc-champions/leaderboard.html

Foto: WGC-HSBC Champions


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...