BrobergPro první titul v kariéře na EPGA Tour si švédský golfista Kristoffer Broberg nevybral snadného protivníka. V play-off BMW Masters totiž stanul proti Patricku Reedovi, borci, jenž už získal pořádné ostruhy na PGA Tour. Seveřan se nicméně nenechal zastrašit úspěchy svého soka. Oba šli v součtu čtyř kol sedmnáct pod par, a tak se znovu postavili na odpaliště osmnáctky.

Rozuzlení přinesla druhá rána. Reed po ní skončil v bankru, a třebaže předvedl parádní záchrannou ránu a bral par, nezbylo mu, než sledovat, jak Broberg z necelých pěti metrů zavěsil vítězný pat a ke čtyřem titulům z Challenge Tour přidává svůj první z nejvyšší evropské série.

„Je to splněný sen. Celý život jsem tvrdě pracoval a nyní jsem se dočkal. Přitom před pár týdny bych tomu nevěřil. Jak jsem byl tehdy dole, o to jsem nyní šťastnější. Mám obrovskou radost, když vidím, na jak silné soupeře jsem tady narazil," rozplýval se Švéd a zároveň ocenil svého největšího vyzývatele. „Celý den mohl spoléhat na svou krátkou hru, zejména na druhé devítce mě dostal pod tlak."

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...