BroKristoffer Broberg vévodil turnaji po odehrání druhé rundy, v níž zapsal 64 ran. O den později pak soupeřům definitivně sebral vítr z plachet parádním výsledkem v podobě 61 úderů, a tak v závěrečném kole už jen kontroloval svou pozici. K výhře o tři rány před Němcem Matthiasem Schmidem mu stačilo zahrát v paru. Třetí místo bral s odstupem dalších dvou ran zkušený Španěl Cañizares.

Po zahrání poslední patu Švéd těžko zadržoval slzy a později po zisku druhého titulu na European Tour přiznal, že pro něho uplynulá léta byla těžká: „Zažil jsem šest pekelných let, kdy jsem podstoupil tři různé operace, ale nyní se snad konečně vracím zpátky. V prvních dnech turnaje jsem hrál dobře, dnes jsem trochu bojoval sám se sebou, jako bych měl po skončení sezony, ale naštěstí jsem měl dostatečný náskok. Matthias hrál nicméně skvěle. Poslední roky jsem nebyl daleko od toho, abych s golfem skončil, proto toto vítězství řadím výš než to premiérové v roce 2015. Mísí se ve mně hodně emocí a může to být zlom. Rád bych hrál větší turnaje a trochu lépe si naplánoval kalendář."

V turnaji se rozhodně neztratil ani jediný český zástupce ve startovním poli Ondřej Lieser. Ten po dvou kolech koketoval s umístěním v první desítce, ale o víkendu lehce „sundal nohu z plynu" a kola zahraná na 72 a 71 ran ho srazila na dělené 19. místo, za které inkasoval lehce před 11 tisíc euro.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/european-tour/dutch-open-2021/results?round=4

Foto: European Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...