SiemPo tři kola si Francouz Alexander Lévy počínal v Mission Hills jako král (65, 66 a 63 ran) a trpělivě si budoval nejvýhodnější pozici před finálovou rundou. V ní ale ale hodně „lechtal" nervovou soustavu svou i svých fanoušků. Nejprve dovolil, aby jej dostihl Němec Marcel Siem, v tu chvíli byli oba na -19. Ale ani německý golfista si v koncovce nepočínal jako zkušený mazák. Oba protagonisté ještě spadli na -16, kam se naopak po finálovém vzepjetí vyšvihl i Ross Fisher.

Po 72 jamkách tak musela o vítězi rozhodnout rozehrávka tří mužů. V ní se chip-inem prosadil Siem a z BMW Masters si odvezl první letošní a celkově čtvrtý titul na EPGA Tour v kariéře. O ránu zpět zůstali zkušený Justin Rose a jeho rydercupový parťák z Gleneagles Jamie Donaldson.

„Povedl se mi start, když hned na jedničce jsem zahrál birdie a věděl jsem, že větrné podmínky mi dávají určitou šanci uspět," ohlížel se za turnajem Siem, jenž další birdie přidal na sedmičce a osmičce, takže se dotáhl na chybujícího Lévyho. „Alex bohužel neměl svůj den, zatímco já hrál na první devítce slušně. Ta druhá ale byla těžká. Oproti předchozím třem kolům se z hřiště stala skutečná bestie, takže jsem šťastný, že jsem svou jízdu dotáhl do zdárného konce. Skoro tomu nemohu uvěřit."

Kompletní výsledky turnaje zde

Po dramatické zápletce se výhry dočkal Marcel Siem. Foto: www.bmw-golfsport.com


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...