Ramsay RRichie Ramsay šel do finálové rundy Trophee Hassan II. z vedení a navzdory dotírání soupeřů už svůj post nikomu nepřepustil. Uhájil jej s náskokem jediné rány před Francouzem Romainem Wattelem, pořádná tlačenice pak byla na třetí pozici, kde se s odstupem dvou ran na vítěze seřadilo hned šest hráčů. Jmenovitě Chris Wood, Pablo Larrazábal, Mikael Lundberg, George Coetzee, Jaco Van Zyl a Kevin Phelan.

Ramsay zahájil cestu za třetí výhrou na EPGA spanile. Mezi třetí a šestou jamkou zahrál čtyři birdie v řadě, jenže pak nastaly komplikace. Snadno nabyl, snadno pozbyl, tak by se dalo popsat martýrium na sedmé a osmé jamce, kde předchozí čtyři rány k dobru odevzdal.

Nakonec ale získal zpět ztracenou rovnováhu a další minisérií tří berdíků, kterou zahájil na dvanáctce, učinil rozhodující krok ke svému dalšímu triumfu. „Když mě čekal pat na dvanáctce, jenom jsem si říkal, že mi to dnes s patrem vychází. Viděl jsem všechny dráhy," připomněl Ramsay po skončení bojů, o co se v průběhu dramatického finále mohl opřít.

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...