Molinari EBezmála sedm let čekal Edoardo Molinari na svůj další titul z EPGA Tour. Dočkal se v Maroku na Trophée Hassan II, kde v play-off zdolal talentovaného Paula Dunnea. Šestatřicetiletý Ital si prodloužení „vystřelil" minisérií birdie-eagle na závěrečných dvou jamkách, na níž Dunne reagoval berdíkem na osmnáctce.

Rozstřel však neměl dlouhé trvání. Irský golfista nedokázal proměnit pat na par z necelých dvou metrů. Takovou příležitost si jeho zkušenější protějšek nemohl nechat uniknout, zvlášť když jej čekal půlmetrový pat, který o cvhíli později s jistotou proměnil.

„Dnešní výhrou jsem konečně vymazal pár špatných vzpomínek a doufám, že i nadále půjdu správným směrem," vykládal se zřetelnou úlevou Molinari. Připustil také, že s ohledem na podmínky zahrál jednu z nejlepších druhých devítek v kariéře.

„Na dvanáctce jsem věřil, že mám šanci, ale poté jsem neproměnil pat na třináctce a neuspěl jsem ani na patnáctce, kde jsem nezvládl krátký pat. Po bogey na šestnáctce jsem myslel, že už jsem ze hry, protože zahrát dnes par na sedmnáctce byl dost dobrý počin. Vyšla mi ale rána pětkou železem a následný pat, což mi dalo šanci. Ukázal jsem, že se nikdy nevzdávám," obracel se za průběhem finálové rundy Ital, nyní už trojnásobný vítěz na EPGA Tour.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/europeantour/season=2017/tournamentid=2017030/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: TaylorMade Golf/Jessica Hedderman (Getty Images)


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...