GallacherDo roka a do dne, to si nejspíš pomyslel Skot Stephen Gallacher, který na Emirates GC vloni vybojoval premiérový titul na EPGA Tour a letos zažil na Omega Dubai Desert Classic úspěšnou obhajobu. Do finále, v němž mu šel mimo jiné v patách i Rory McIlroy, nicméně nevykročil dobře, takže to jednu chvíli s jeho šancemi vypadalo všelijak. Na druhé devítce, kdy se ve hře o titul objevilo dobrých deset jmen, ale dokázal zmobilizovat síly, nepovedený start hodil za hlavu a čtyřmi birdie smazal manko nabrané na první devítce. Nakonec mu tak stačilo k obhajobě obejít kolo v paru.

Skvělé výkony si na finále schovali jiní, Mikko Ilonen díky -8 vystoupal na dělené páté místo, na šest pod par šli Argentinec Emiliano Grillo, což mu vyneslo druhou příčku, i dělený třetí Romain Wattel z Francie. Toho na pomyslném broznovém stupínku doplnil i nám z Česka dobře známý Američan Brooks Koepka, který se na EPGA probojoval z Challenge Tour.

Finále nezastihlo v nejlepším rozpoložení McIlroye, který postupně ztrácel a ve snaze stáhnout manko chyboval. Zatímco severoirský golfista ale byl ve hře o titul, tomu byl od počátku turnaje vzdálen nejlepší hráč světa Tiger Woods, jenž si z Dubaje odvezl až dělené 41. místo (-6). Svým vystoupením navázal na předchozí vystoupení v Torrey Pines (PGA) z minulého týdne, kde neprošel druhým cutem.

Vítězný Stephen Gallacher o svém triumfu rozhodl na druhé devítce finálové rundy. Foto: Omega Dubai Dessert Classic

Kompletní výsledky turnaje zde


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...