B DeChamBryson DeChambeau, přezdívaný také „golfový vědec", si zřejmě dobře spočítal, kolik ran pod par bude třeba uhrát k výhře na Dubai Desert Classic ze série EPGA Tour. Mladý Američan, netající se zálibou v matematice i fyzice, pro jistotu uhrál o pořádnou porci ran méně než jeho nejbližší pronásledovatel Matt Wallace (-17) a díky 24 úderům pod par vládl turnaji zcela bezpečně. Tlačenice byla i na třetí pozici, kterou si podělili zkušení Ian Poulter, Sergio García, Alvaro Quirós spolu s Paulem Waringem.

DeChambeau nejenže rozdrtil soupeře, ale zároveň pokořil i turnajové rekordní skóre. To s třiadvaceti ranami pod par držel jeho finálový parťák z flightu Haotong Li, který tímto výsledkem zvítězil v loňském ročníku.

„Dnes jsem se svým výkonem velmi spokojený, povedlo se mi zahrát několik výborných ran," pochválil se DeChambeau. „Užil jsem si to a vybojoval cennou trofej na jiné túře. Snažil jsem se zahrát -25, což se mi o jednu ránu nepovedlo, ale i tak jsem za výsledek rád, protože jsem dělal, co bylo v mých silách."

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/europeantour/season=2019/tournamentid=2019012/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: Cobra/Puma Golf, Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...