CasPaul Casey ovládl Dubai Desert Classic, když druhého v pořadí Brandona Stonea za sebou nechal o čtyři rány. O další úder zpět skončil Skot Robert MacIntyre. I když se vítězný Casey ve finále nevyvaroval chybám, na rozdíl od svých hlavních pronásledovatelů přesto dokázal skóre tlačit pod par hřiště, a to o dvě rány. A právě to se v boji o titul ukázalo jako rozhodující, neboť všichni tři hráči následující za ním odehráli finále maximálně v paru, MacIntyre skončil dokonce dvě rány nad.

Zásadní krok k výhře podnikl Angličan v sobotní rundě, tak zvaný moving day mu vyšel nad očekávání dobře. Ten den Casey zářil nejen díky výrazně růžovému tričku. Bezchybné kolo, při němž zapisoval 64 ran, okořenil na poslední jamce eaglem, což ho vyneslo do čela a své postavení už nepustil. Potvrdil, že se mu na půdě Spojených arabských emirátů daří a ke dvěma titulům z Abu Dhabi z let 2007 a 2009 přidal vítězství v Emirates Golf Club. Díky tomu se znovu vrátil mezi dvacítku nejlepších hráčů světa.

„Je to hodně emotivní triumf, protože jde o prestižní podnik. Stačí se podívat, kdo všechno se v minulosti zapsal mezi jeho vítěze," radoval se Casey, pro něhož šlo o patnáctou výhru na European Tour. „Rok 2020 byl velmi zvláštní a ta situace vlastně dál trvá. Jsem velmi vděčný, že mohu dělat to, co dělám, že stále můžeme hrát golf. Měli jsme tu i pár fanoušků, což bylo fantastické, protože se stále nacházíme uprostřed pandemie. Pro nikoho z nás to není jednoduché, tuto trofej proto beru jako alespoň malé potěšení pro mě i mé fanoušky," doplnil golfista, který by rád opět tvořil součást rydercupového týmu.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/european-tour/omega-dubai-desert-classic-2021/leaderboard

Foto: EPGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...