HerbertNa svůj premiérový titul z European Tour se australský golfista Lucas Herbert pořádně nadřel. O vítězi Dubai Desert Classic totiž rozhodla až rozehrávka mezi ním a Christiaanem Bezuidenhoutem z Jihoafrické republiky, když oba na dvaasedmdesáti jamkách zaznamenali shodně devět ran pod par. Ve finále šli bok po boku a uhráli shodně 68, v play-off se dvakrát postavili na závěrečné týčko, když na druhý pokus Australan zahrál rozhodující birdie.

Oba hlavní protagonisté šli do finále s náskokem šesti úderů na konkurenty, nicméně rozmary počasí ještě mohly závěrečný hrací den zdramatizovat. Jak Herbert, tak Bezuidenhout však výzvu ustáli a vše spělo do dramatické koncovky, v níž už to vypadalo na výhru do té doby bezchybně hrajícího Jihoafričana. To by však nesměl na poslední jamce trefit vodu, načež zapsal bogey, zatímco Australan finišoval skvěle a dvěma berdíky na dvou závěrečných jamkách si vynutil pokračování.

Do něho Herbert nevstoupil šťastně, když druhou ranou na první jamce play-off skončil jeho míček ve vodě. Díky parádní ráně z drop zóny se však zachránil a odrazil se k titulu. Pro ten si naopak na druhé jamce rozehrávky došel snadno, když se na pětiparu dostal na green druhou ranou a dvěma paty pečetil svůj triumf.

V den, kdy Australané slaví národní svátek, tak měl Herbert o důvod víc se radovat. „To je to nejlepší, co mě mohlo potkat," jásal. „Doma mám láhev skotské, takže se těším, až ji budeme moct otevřít a s přáteli si vychutnám tento úspěch," dodal po výhře, která jej posunula mezi stovku nejlepších hráčů světa.

Třetí místo si rozdělili Tom Lewis, Adri Arnaus a Dean Burmester, kteří na nejlepší ztratili dvě rány.

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/european-tour/omega-dubai-desert-classic-2020/leaderboard

Foto: European Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...