StalPřekvapivé jméno figuruje na nejvyšší příčce turnaje Abu Dhabi HSBC Golf Championship. Před finálovým kolem si výbornou pozici vybudoval Němec Martin Kaymer a zdálo se, že své představení hladce dotáhne do zdárného konce. Ale chyba lávky. Němec finále nezvládl a propadl se až na třetí místo.

Před něho se propracoval dobře finišující Rory McIlroy, jenže ani světová jednička si titul z Abu Dhabi neodvezla. S náskokem jedné rány před McIlroyem se nečekané výhry dočkal Francouz Gary Stahl (-19). Finále odehrál na 65 ran, o jednu lépe než McIlroy, což se ukázalo jako rozhodující.

Francouz, jenž mezi profesionály vstoupil v roce 2012, se na EPGA Tour těší z premiérové výhry, dvě předchozí vybojoval na nižší Challenge Tour. Při cestě za nejcennější, triumfem kariéry musel stáhnout manko osmi ran na lídra. "Vycítil jsem šanci, když Martin chyboval. Jakmile jsem pak své jméno viděl na čele, pomyslele jsem si, že už tuhle příležitost nesmím pustit," hodnotil své vystoupení vítězný Stal, před turnajem až 357. hráč světového žebříčku.

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: Globe Media/Action Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...