LahiriAni Bernd Wiesberger, který se do čela průběžného pořadí vyšvihl po skvěle zvládnuté sobotní rundě, ani zkušený Lee Westwood, který chtěl rozšířit svou bohatou sbírku titulů. Maybank Malayisian Open poněkud nečekaně ovládl indický golfista Anirban Lahiri (-16). Podobně jako Wiesberger zaútočil ve třetím kole, dokonce ho zvládl ještě o ránu lépe (62) než Rakušan. A hlavně, na rozdíl od předpokládaných uchazečů o nejčelnější příčky, dokázal i ve finále stlačit své skóre pod par hřiště.

Rakušana nakonec předehnal o jedinou ránu, zkušený obhájce prvenství Westwood (ve finále 75) se dokonce musel spokojit s děleným pátým místem. A podobně v závěrečné rundě neuspěli ani dělení třetí Alejandro Cañizares a Paul Waring (-13).

Sedmadvacetiletého Inda nastartovala vstříc prvnímu titulu na okruhu čtyři birdie na úvodních pěti jamkách. Tím se uklidnil a 68 ran jej vyneslo až na vrchol. Pouhé tři měsíce po úspěšném absolvování kvalifikační školy se tak dočkal nejcennější výhry v dosavadní kariéře.

„Zatím si to ještě neuvědomuju, ale jsem si jistý, že až dorazím domů, budu neskutečně šťastný. Mám takový zlozvyk – dělat si všechno těžší, než to je – takže jsem rád, že jsem to konečně zlomil a v závěru si nepokazil povedené vystoupení," usmíval se šťastný vítěz, který má nyní na dosah i Masters. Z třiasedmdesáté příčky totiž díky triumfu poskočí do čtyřicítky nejlepších.
„Masters je můj cíl. Nevím, kam se přesně posunu, ale mám teď dost sebevědomí a myslím, že šance tu určitě je."

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: www.asiantour.com


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...