AbhibarnratGolf v Číně sice zažívá krušnější časy, neboť zde dochází k zavírání hřišť, i tak však v zemi proběhl další z dílů EPGA Tour – Shenzhen International, kde se do rozehrávky o titul dostal i domácí hráč. Hao-Tong Li však nakonec nestačil na Thajce Kiradecha Abhibarnrata, který si na dodatečnou jamku schoval birdie. O ránu zpět zaostal třetí Tommy Fleetwood.

Domácí teenager hrál ve finále skvěle a s napětím sledoval, zdali se stane prvním čínským vítězem EPGA Tour na domácí půdě, neboť po třetím kole vedoucí Abhibarnrat v závěrečném kole chyboval. Na sedmnáctce ale zatáhl velmi razantně za záchrannou brzdu a po eaglu se dostal na -12. Thajského golfistu rána zdravě nastartovala a moc nechybělo, aby po výborné ráně z bankru rozhodl o svém vítězství na 72. jamce, ale pat těsně minul.

Radost tak musel odložit na první díl play-off. Znovu se šlo na osmnáctku, kterou Číňan zvládl v paru, zatímco Abhibarnrat proměnil pat na birdie. Hned poté si úlevně zakřičel nad ztichlým davem domácích příznivců. Pro Thajce to byl druhý titul z EPGA Tour, když ten první získal v roce 2013 na Maybank Malaysian Open. „Skoro rok jsem se sebou bojoval, ztratil jsem kouče (Natpasit Chokthanasart zemřel v prosinci 2013), změnil vybavení, po první výhře na okruhu jsem zažil spoustu změn. Ani tady jsem vždycky nebyl na čele, ale dostal jsem šanci, a i když to bylo těžké, udržel jsem to," radoval se dnes už dvojnásobný vítěz na Tour.

Kompletní výsledky turnaje zde

Kiradech Abhibarnrat se v Číně dočkal druhého vítězství na EPGA Tour. Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...