moravagolftour malackyZbrusu nová golfová série Morava Golf Tour odstartovala 24. dubna prvním turnajem na hřišti White Eurowalley v Malackách. Túra se skládá ze šesti samostatných turnajů, hřiště byla vybrána s ohledem na to, že většina účastníků – firemních týmů i jednotlivců – pochází z Brna a okolí. Však jí také říkají „túra pro patrioty"!

Jednotlivé turnaje mají svoje nezávislé výsledky, ale zároveň hráči sbírají body, pomocí nichž bude vybráno finálové startovní pole 16 hráčů, kteří budou pozváni k účasti ve velkém finále ve slovenském Penati klubu v Šajdíkových Humencích. Do celkového hodnocení se každému borci počítají nejvýš tři výsledky.

Hřiště v Malackách neslo ještě pozůstatky loňského nedostatku vody, kdy na mnoha fervejích slunce vypálilo trávu. Tráva je dnes poctivě doseta, ale ještě jí chvíli potrvá, než se změní v obvyklý hustý pažit. Přesto si všichi zahráli ke spokojenosti a případné vyšší skóre šlo spíš na úkor dlouhé zimy a menší rozehranosti účastníků.

Firmy, které vysílají své týmy do turnajů, se na túře podílejí i sponzorsky. Proto se pořadatelé mohli rozmáchnout, co se týče cen: rozdávaly se nejen obvyklé ceny pro první tři v kategorii a za longesty a nearesty, velké množství cen zbylo i na losování. Tento stále populárnější způsob láká k turnajům i ty, kteří nepomýšlejí na místa nejvyšší – při losování mají všichni stejnou šanci. Tu ovšem ztrácejí hráči, kteří po hře rychle opustí kolbiště a spěchají pryč, aniž by počkali na vyhlášení výsledků.

Většina míst na turnajích této série je po celou sezónu obsazena firemními týmy, ale vždy je určitý počet volných míst, která se obsazují z řad dalších golfistů. To platí i pro další turnaj, který proběhne 22. 5. v Telči.

Více o sérii si můžete přečíst ZDE>>>

Text a foto: Ivo Doušek


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...