Jak hrát golf

VillegasVillegas, podobně jako ostatní profesionálové na túře, musí být schopen co nejlépe kontrolovat trajektorii svých úderů. Je to často silný vítr v kombinaci s obtížným layoutem hřiště, co hráče nutí posílat míče nízko, aby ránu neovlivňovaly poryvy větru.
Pokud to chcete zkusit jako tento kolumbijský golfista, zkuste využít jeho rady, které lze shrnout do pěti níže uvedených bodů.

Celý článek...

Ogilvy_chipJméno Geoffa Ogilvyho se v posledních dnech propíralo v tisku hlavně v souvislosti s kontroverzí s jeho kolegou z týmu pro Presidents Cup, Robertem Allenbym, nicméně herní kvality tohoto Australana, mimo jiné vítěze US Open, jsou nezpochybnitelné. I proto vám poradí, jak zapracovat na krátké hře, abyste svého skóre o nějakou tu ránu stlačili.

Celý článek...

Furyk_1Jim Furyk si na PGA Tour „odkroutil“ už 16 sezon a během této doby se jeho průměrné skóre jen zřídka odchýlilo od celkové průměrné hodnoty, jež činí 69,90 ran na kolo. Za vším hledejme konzistenci a snahu vyvarovat se chybám, které tu a tam „nahlodají“ hru každého hráče.

Celý článek...

Harrigton_swingGolf švih nezřídka kdy vyjadřuje osobnost hráče. Například John Daly provádí jakýsi „neřízený“ nápřah, švih Ernieho Else je naproti tomu charakteristický „hedvábně“ uhlazeným tempem, Nick Price zase švihá „rychlostí střely“, Tiger Woods si počíná velmi dynamicky.

Celý článek...

Scott_skolaŘada amatérů se snaží dlouhé rány dosáhnout tím, že švihají tak rychle, jak jen to je možné, bohužel to vede pouze k narušení rytmu. Profesionální hráči přitom nikdy nepůsobí dojmem, že by se snažili švihat příliš tvrdě, přesto prolomí 300yardovou metu. Jak toho dosahují? Klíčem k pořádnému švihu je rotace kolem osy-páteře, provázená menším otočením boků a velkou rotací ramen. Podívejme se na pět klíčových bodů v podání Adama Scotta, s jejichž pomocí ze svých drajvů vytěžíte maximum.

Celý článek...

Quiros_driveŠpaněl Alváro Quiros vstoupil na evropskou sérii v roce 2006 a hned v následující sezoně přestřílel všechny borce. Celých pět se pohybuje na vrcholu statistiky hodnotící průměrnou délka drajvu, když se hravě dostal až za 300yardovou hranici. Zkusíme vám proto odhalit tajemství jeho dlouhých drajvů.

Celý článek...

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...