OdtazeniZačátek golfového švihu neboli odtažení (takeaway) podobně jako postoj určuje, jak efektivní bude váš švih. Navíc je to jedna z mála věcí, nad kterou můžete mít během každého švihu plnou kontrolu. Jak zvládnout toto kouzelné odtažení? Je to jednoduché. Písmeno „y", které je tvořeno pažemi a holí, beze změny tvaru otočíte v ramenou. Plynule otáčejte rameny, dokud nebude hlava hole na úrovni kolen. Důležitou součástí odtažení je plynulý přenos váhy. Stejně jako se pohybuje hůl, tak se přenáší váha. Pomalu totiž nabíjíte energii do vašeho nápřahu, abyste ji později mohli vypustit při švihu a předat míčku.

Klíčové prvky správného odtažení:
- Konec gripu (držadla) po celou dobu odtažení ukazuje do středu břicha těsně pod pupík a zůstává ve stejné vzdálenosti od těla jako při založení.
- Patka hole po celou dobu odtažení ukazuje na linii procházející od cíle skrz míček.
- Kontrolní bod: když hlava hole dosáhne úrovně kolen, je úderová plocha rovnoběžná s hrudní kostí hráče.

Celý pohyb by se dal přirovnat k otevírání dveří, přičemž dveře jsou hůl, paže a panty představuje vaše tělo. Pokud popisovaný pohyb vykonáte správně, nastartujete sekvenci pohybů, které povedou k přesnému, opakovatelnému a efektivnímu švihu.

Autor: Marek Nový působí jako profesionální trenér v resortu Darovanský dvůr v Břasech u Plzně. Můžete ho znát jako redaktora časopisu Golf Digest nebo jako několika násobného výherce Order of Merit a turnajů PGA.

Zdroj: Lucie Novotná


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...