1 QuirosKdyž se Alvaro Quirós v roce 2007 poprvé objevil na EPGA Tour jako její řádný člen, hned z toho byl titul. Už tehdy zaujal svými dlouhými odpaly. I díky nim v dalších čtyřech sezonách dokázal přidal alespoň po jedné výhře, takže jich má aktuálně na kontě sedm. Třebaže v posledních letech zaznamenal ústup z čelních pozic, stále patří mezi největší paliče. Dozajista vám tak jeho rady, jak si na týčku počínat, přijdou vhod.

1. Postoj a poloha míčku
Abyste míček zahráli rovně a odpálili jej středem líce, musíte se při založení hole a budování postoje správně vyrovnat – chodidla, boky i ramena držte v rovnoběžné linii, váhu přeneste v poměru 60 % ku 40 % na pravou část těla (v případě praváků) a pravé rameno držte níž, aby se hůl při impaktu pohybovala po vzestupné dráze.
Spousta amatérských hráčů dělá chybu v tom, že si míček umisťují v postoji příliš dopředu. Kvůli tomu otevírají ramena, což vede k nežádoucímu šlajsu. Ideálně byste míček měli umístit do úrovně vnitřní části paty levého chodidla.

2. Odtažení a spouštění hole
Abyste udrželi hůl ve správné rovině, procvičujte její odtažení tak, aby zůstávala v rovnoběžné přímce s chodidly. Zastavte v této pozici pohyb a ujistěte se, že neotáčíte zápěstí.
Snažte se vnímat přesun váhy na přední nohu, jakmile hůl začnete spouštět. Paže tak povedete zevnitř a dosáhnete plné rotace trupu, přičemž hlava hole nepředběhne ruce, což je zcela zásadní podmínka pro explozivní úder.

3. Rotace trupu
Síla a razance úderu pramení z energie nastřádané při nápřahu a otáčení doprava. Pokud se pořádně v nápřahu neotočíte, nemůžete následně rotovat do rány. Řada amatérů si však počíná staticky a téměř se neotočí.
Zkuste cvičení, které rotaci podpoří a pomůže vám zabránit v tom, že váha zůstane v nápřahu na přední noze. Postavte se k míči tak, že jej máte v postoji v linii s patou levého chodidla. Zaujměte úzký postoj, při kterém máte chodidla blízko u sebe. Následně ukročte pravou nohou vzad a současně zahajte nápřah. Váha se přenáší vpravo a v přechodu při spouštění hole přirozeně podporuje střed těla a dochází k přenosu váhy směrem k cíli. Současně tím iniciujete energii, kterou jste nastřádali.

4. Kontrolovaný švih
Průměrný hráč je posedlý směrem rány a na kvalitní zásah míče se soustředí jen okrajově. Mělo by to však být přesně naopak. Zkuste proto provést sérii cvičných švihů, při nichž půjdete v nápřahu i prošvihu pouze do výšky pasu. Díky tomu si snáze uvědomíte, co funguje a co nikoliv, a bude pro vás jednodušší odehrát míč středem líc, jakmile poté provedete plný švih.

Foto: Callaway


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...