jogaVstupte do nového roku jako noví. Připravili jsme si pro vás malou jógovou sestavičku, která je skvělá nejen pro zlepšení nálady, ale i pro větší ohebnost a dokonalejší kondici. Zahřejte se zdravě. Postupujte dle následujících šesti bodů.

1. Rozdýchejte se v pohodlném sedu, snažte se vést nádech od břicha přes hrudník až k podklíčkům, výdech od podklíčků přes hrudník až dolů do břicha, a to až do posledního dechu. Hluboce proveďte 5 dechů, poté přejděte do dechu pro vás přirozeným, snažte se zachovat nádechy a výdechy pouze nosem.

2. Přejděte do pozice kočky, rozhýbejte ramena a kyčle pomalými kroužky. Zastavte v neutrální pozici, vyhrbte se a zase prohněte, a to přibližně čtyřikrát. Opět zastavíme v neutrální pozici.

3. Paže natáhněte co nejdál před sebe, zatižte bříška prstů a odlepte dlaně a paže z podložky, srovnejte páteř. Představte si, že je vaše páteř provaz, který chcete natáhnout od hlavy až ke kostrči, stlačte ramena od uší a spojte lopatky.
Položte dlaně a prsty pevně na podložku, přejděte z nártů na špičky a vytáhněte sedací kosti co nejvíc ke stropu. V této pozici si prošlápněte střídavě nohy do pat a do špiček, uvolníte si záda a lépe protáhnete zadní stranu stehen.

4. Přejděte do vzporu, přitáhněte levou nohu mezi dlaně, zatižte přední chodidlo a vytáhněte se nahoru do pozice bojovníka. Spojte ruce za zády a vytlačujte paže ke stropu, přidejte mírný záklon, kyčle držte srovnané, pánev tlačte podsazenou vpřed. Srovnejte se na střed a vyrotujte páteř proti noze, pravým loktem tlačte do vnější strany levé nohy, dlaně nechte spojené u hrudní kosti. Srovnejte se. Vraťte se do vzporu a vyměňte nohy, vše opakujte opačným směrem.

5. Pomalými krůčky přejděte oběma nohama mezi dlaně, rovný předklon, hluboký předklon.

6. Pánev posuňte, zatižte paty, srovnejte záda a přejděte přes pozici židle až nahoru do stoje.

Celou sestavu od pozice kočky zopakujte vícekrát dle svých časových možností.

Připravil: Tým Big1 fitness


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...