jogaVstupte do nového roku jako noví. Připravili jsme si pro vás malou jógovou sestavičku, která je skvělá nejen pro zlepšení nálady, ale i pro větší ohebnost a dokonalejší kondici. Zahřejte se zdravě. Postupujte dle následujících šesti bodů.

1. Rozdýchejte se v pohodlném sedu, snažte se vést nádech od břicha přes hrudník až k podklíčkům, výdech od podklíčků přes hrudník až dolů do břicha, a to až do posledního dechu. Hluboce proveďte 5 dechů, poté přejděte do dechu pro vás přirozeným, snažte se zachovat nádechy a výdechy pouze nosem.

2. Přejděte do pozice kočky, rozhýbejte ramena a kyčle pomalými kroužky. Zastavte v neutrální pozici, vyhrbte se a zase prohněte, a to přibližně čtyřikrát. Opět zastavíme v neutrální pozici.

3. Paže natáhněte co nejdál před sebe, zatižte bříška prstů a odlepte dlaně a paže z podložky, srovnejte páteř. Představte si, že je vaše páteř provaz, který chcete natáhnout od hlavy až ke kostrči, stlačte ramena od uší a spojte lopatky.
Položte dlaně a prsty pevně na podložku, přejděte z nártů na špičky a vytáhněte sedací kosti co nejvíc ke stropu. V této pozici si prošlápněte střídavě nohy do pat a do špiček, uvolníte si záda a lépe protáhnete zadní stranu stehen.

4. Přejděte do vzporu, přitáhněte levou nohu mezi dlaně, zatižte přední chodidlo a vytáhněte se nahoru do pozice bojovníka. Spojte ruce za zády a vytlačujte paže ke stropu, přidejte mírný záklon, kyčle držte srovnané, pánev tlačte podsazenou vpřed. Srovnejte se na střed a vyrotujte páteř proti noze, pravým loktem tlačte do vnější strany levé nohy, dlaně nechte spojené u hrudní kosti. Srovnejte se. Vraťte se do vzporu a vyměňte nohy, vše opakujte opačným směrem.

5. Pomalými krůčky přejděte oběma nohama mezi dlaně, rovný předklon, hluboký předklon.

6. Pánev posuňte, zatižte paty, srovnejte záda a přejděte přes pozici židle až nahoru do stoje.

Celou sestavu od pozice kočky zopakujte vícekrát dle svých časových možností.

Připravil: Tým Big1 fitness


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...