Tiger radyV Torrey Pines jsem hodně bojoval s drajvrem, přesto se mi dařilo udržovat slušná čísla. Golfista není imunní vůči chybám, a tak se může stát, že přijdete na odpaliště a doslova se děsíte své rány, neboť netušíte, kam míč poletí. Vlevo, vpravo, ale rozhodně ne na fervej... Co s tím?

Pokud vám odpaly létají nevyzpytatelně do obou stran, je poměrně těžké vytvořit si plán. I v případě, že konzistentně míjíte buď vlevo, nebo vpravo, musíte upravit míření, abyste míč dostali do hry.
Přesně takový příběh zažil Tiger na Farmers Insurance Open, na 72 jamkách trefil jen 17 fervejí, přesto byl jedním ze sedmi hráčů z celého 156členného startovního pole, který šel kolo v paru či lépe. Způsob, jak k takovému výsledku došel, je velmi poučný pro nás všechny. Dává nám totiž šanci i v případě, kdy na týčku nemáme svůj den.

1. Sázka na jistotu
Může to znít jako jedno z nejstarších klišé v golfu, přesto je to pravda. Pokud se vám na týčku nedaří, máte z každé úvodní rány strach. Zcela zásadní je v takovém případě uvést míč do hry. Akceptujte své předchozí chyby, ale myslete dopředu. Rána je pryč, už ji nevrátíte. Jakkoliv je to někdy svůdné, odolejte myšlenkám na heroické rány v podobě průstřelu větví a podobně. To může vyjít jednou, ale mnohem častěji nasbíráte bogey či double bogey. Držte se spíš při zemi. I kratší rána vám dá šanci na solidní výsledek.

2. Netlačte na pilu
Samozřejmě, že byste měli být schopni odpálit míček z týčka drajvrem, jestliže jste však nejdelší holí v předchozím průběhu chybovali, není ostuda vzít kratší hůl. Jakoukoliv, která vám zajistí bezpečné pokračování. Hřiště se vám tím sice mírně prodlouží, stále je však výhodnější přihrávat si z ferveje.
Já sám v takovém případě sahám po železu č. 2. Zavrhněte myšlenku, že musíte za každou cenu hrát drajvrem, možná totiž míjíte ferveje, protože šviháte příliš razantně a snažíte se hrát co nejdelší rány. Pokud se ale přece jen drajvru nechcete vzdát, namísto metrů za každou cenu, zkuste švihnout s 80% razancí. Uvidíte, že se vám „dva švihy" budou hodit.

3. Nevzdávejte se
Patřím k hráčům, kteří zvládli možná nejvíc náročných kol v historii golfu. Proč? Odpověď je jednoduchá. Nikdy to nevzdávám, bojuju za každých okolností. Právě v tom spočívá klíč k úspěchu. Pokud chybuju z týčka, podobně jako třeba v Torrey Pines, musím najít správný plán, co dělat, musím nalézt cestu zpátky a dostat se znovu do hry.

Foto: TaylorMade/Getty Images


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...