Thomas FWJsou hráči jako Phil Mickelson nebo Justin Thomas, kteří jsou přirozeně agresivní a na hřišti útočí. Zkrotit vášeň a podřídit vše vítězství tak v jejich případě nebývá snadné. Je však třeba přirozený instinkt potlačovat? Odpověď vám může dát Justin Thomas.

V play-off podniku CJ Cup stanul proti Australanu Leishmanovi. Oba aktéři šli na první jamku rozehrávky, kterou byl pětipar. Leishman se rozhodl druhou ranou atakovat green, avšak skončil ve vodě, čímž svému soupeři nabídl značnou výhodu. V tu chvíli by mnozí sáhli po konzervativním řešení v podobě přihrávky na jistotu. Ne tak Thomas.
Čekala jej přibližně 220 metrů dlouhá rána do greenu. Ve vzájemném duelu šlo v podstatě o jamkovku, přesto Thomas neváhal a volil ránu dřevem. Následně si přihrál, skóroval a mohl slavit.

Vaše osobnost se rozhodně promítá do herní strategie i do rány, kterou volíte. A Thomas je hráč, který, když se šance vyskytne, jde po ní bez ohledu na možnou ztrátu. Je to otázka správné volby a sebevědomí. Proto o sobě ani na chvíli nezapochyboval a vzal si trojku dřevo.
Věřil svému švihu, byl rozhodnutý poslat míček co nejblíže a jít si pro birdie. Chtěl vyhrát po svém, zakončit turnaj ve velkém stylu. Mohl přitom volit konzervativní ránu mezi sedmičkou železem a pitching wedží, on však zcela bez váhání sáhl po dřevu.

V takovém případě musíte svému švihu věřit a soustředit se na to, abyste míč pouze setřeli z povrchu. Nesnažte se o agresivní švih, tím byste výrazně snížili šanci uspět. Nechtějte také míčku žádným způsobem pomáhat do vzduchu, pravděpodobně byste zasáhli jeho horní část a zahráli nežádoucí „topinku".
Trojka je nejobtížnější hůl pro odpálení ze země. Musíte si ránu umět představit a věřit jí. Navíc v tak důležité situaci se nesmíte nechat rozhodit tlakem, nedovolte soupeři, aby diktoval, co máte hrát.

Pokud zvládáte hru dřevem, hrajte v duchu „když se mi naskytla šance, využiju ji". Samozřejmě, že podobným úderům musí předcházet trénink. Jestliže ale takovou holí hrajete spolehlivě, není důvod, proč ji v rozhodujícím okamžiku nevytáhnout a nezahrát ránu, jakou jste předvedli už nesčetněkrát.
Jste-li však rekreační hráč a s těmito údery nejste sžitý, hrajte holí, s níž se cítíte nejjistěji. Zvlášť pokud váš oponent zaváhá. V tom případě bývá „lepší vrabec v hrsti".

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...