Jak hrát golf

Goosen_RŠance na birdie nespočívá jen v tom, že se snažíte poslat míček co nejblíže jamce. Pokud totiž nekontrolujete délku svých ran, pak ani rovná přihrávka nemusí skončit na greenu. Chcete-li získat vládu nad svými údery, je třeba provést pár úprav. Více už prozradí dvojnásobný vítěz US Open Retief Goosen.

Celý článek...

Watson_BuV průměrné délce drajvů na PGA Tour skončil vloni druhý, když lepší byl jen J. B. Holmes. Bubba Watson pálil v průměru k bezmála 315 yardům a dlouhodobě patří mezi přední ostřelovače. To už je pádný důvod, abychom odhalili tajemství, jež za tím vězí.
Čím delší budete z odpaliště, o to zpravidla kratší (a pravděpodobně přesnější) rána na green. Nicméně mějte na paměti, že delší odpal automaticky nevede k nižšímu skóre. Dlouhá rána však není jenom o technice, proto zde zmíníme čtyři aspekty, které stojí v pozadí úspěšných drajvů. Vědomě kontrolovat přitom můžete pouze tři z nich.

Celý článek...

McIlroy_chipŘada amatérských hráčů krátkou hru hodně podceňuje, přitom právě tyto údery mnohdy přispívají k záchraně slušného výsledku. I proto se zaměříme na jednoho z nejlepších hráčů současnosti Roryho McIlroye, jenž mimo jiné velmi dobře kontroluje intenzitu i délku úderů.

Celý článek...

Saadiyat_10Skvělá hřiště nabízejí nezapomenutelné jamky ve stylu risku a odměny. Stojíte na odpališti a před vámi se otevírá zajímavá výzva. Půjdete ve snaze skórovat přímočaře na green, nebo zvolíte bezpečné bogey? Roli hraje spousta faktorů, které v každé situaci musíte zvážit. Možná vám pomůže i přístup Geoffa Ogilvyho.

Celý článek...

ManasseroJako mladík Matteo Manassero zkoušel všechno možné, aby mu čas strávený tréninkem připadal co nejzábavnější. Míčky si umisťoval i mezi stromy, aby zjistil, jestli dokáže tvarovat rány. Zdá se, že se mu to vyplatilo, a pár rad má i pro vás.

Celý článek...

Poulter_instrukceHrát dobře i za silného větru je především otázka toho, zda dokážete kontrolovat rotaci udělenou míčku. Aby míček proletěl vzduchem rovně, měla by být rotace menší. Ian Poulter vám poradí, jak lze dosáhnout požadované kontroly i za velmi obtížných podmínek.

Celý článek...

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...