Jak hrát golf

McIlroy svihPokud máme vybrat jednu z nejdůležitějších schopností, kterou dobrý sportovec nesmí postrádat, pak je to rovnováha. Ať už jste tenista, fotbalista nebo golfista, je to právě rovnováha, co harmonizuje vaše pohyby tak, aby vyústily v dokonalý mix síly a přesnosti. V případě golfistů jde rytmus ruku v ruce s rovnováhou, přičemž obě uvedené dovednosti můžete s úspěchem rozvíjet. Podívejme se, co v tomto ohledu dělá Rory McIlroy.

Celý článek...

Kucera chipChip je rána charakteristická tím, že míček se větší částí své dráhy kutálí po greenu, než letí. Slouží k překonání vzdálenosti mezi míčkem a začátkem greenu. Nejdůležitější je naučit se základní chip, který se dá následně různě modelovat.

Celý článek...

LangerHřiště TPC Sugarloaf bylo přímo stvořeno k tomu, aby hostilo významné události. Snadno pojme na 30 000 fanoušků, kteří se mohou těšit na velkolepý závěr – pětiparová osmnáctka patří mezi nejzdařilejší testy. Z našeho pohledu nám nabídla užitečnou golfovou lekci v podání Bernharda Langera.

Celý článek...

Kucera bunkerDlouhý úder z bunkeru, kdy potřebujete překonat velkou vzdálenost a dosáhnout přesnost, patří mezi nejméně oblíbené údery. Tato rána je velice podobná té z trávy a náročnější je pouze v přesném zasáhnutí míče.

Celý článek...

Kjeldsen drawNejlepší cestou dle mého soudu, jak tvarovat rány, je spoléhat na svůj instinkt. Představte si, že jste tenista a hrajete topspinový forhend. Bez přemýšlení o technice namíříte tělo mírně doprava a pravá ruka bude rotovat přes míč, čímž dosáhnete onoho švihnutí, které tento úder vyžaduje. A stejným způsobem postupujte v případě, že chcete na golfovém hřišti zahrát draw.

Celý článek...

Kucera zalozeniPředpokladem pro dobré rány z bunkeru je překonání strachu z pískové pasti.

Celý článek...

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...