Rose atakJsou chvíle, které přímo vyzývají k útoku. Například pětipar, kde hodláte druhou ranou útočit na green. K tomu je přímo stvořené fervejové dřevo, jež umožňuje kontrolovaný úder na velkou vzdálenost. Justin Rose vám poradí, jak na takovou ránu vyzrát.

Prvním krokem je pochopit úhel přiblížení hole k míčku. Ten sice není tak strmý jako u rány železem, přesto se hlava dřeva musí při zásahu pohybovat směrem dolů. Schopnost kontrolovat úhel přiblížení hole až do impaktu představuje klíč k dobré ráně dřevem. Připomenu vám proto čtyři kontrolní body při založení, které je třeba dodržet.

1. Poloha míče
Míček si v postoji posuňte vpřed, zhruba na šířku míče od levé paty. Díky takové poloze míček udeříte těsně předtím, než se hlava hole dostane do nejnižšího bodu.

2. Paže rovnoběžné s hlavou hole
Umístěte paže do linie s hlavou hole. Jedna z nejběžnějších chyb při založení fervejového dřeva spočívá v tom, že hráč drží ruce příliš před hlavou hole, sklon šaftu směrem dopředu je však vhodný pro ránu krátkým či středním železem, u dlouhé hry je tomu naopak.

3. Odkloňte trup od cíle
Horní část těla by se měla lehce odklánět od cíle, neboť tak hlavu hole udržíte za míčkem a podpoříte tím správný úhel přiblížení hole do impaktu. Díky tomu bude vaše hra fervejovým dřevem konzistentnější a úder razantnější.

4. Pozice ramen
Poslední poznámka se týká ramen, jejichž vyrovnání představuje další z obvyklých chyb. Ujistěte se, že ramena držíte při založení rovnoběžně s cílovou linií, kolmo k líci dřeva. Někdy můžete mít pocit, že jste zaujali trochu zavřený postoj, ale raději vidím u amatérů ramena zavřená než otevřená. Pokud ramena otevřete a míříte vlevo, atakujete míč pod ostřejším úhlem, což v případě fervejových dřev není žádoucí.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...