reedPodíváte-li se na mé statistiky, zjistíte, že z týčka nejsem nejpřesnější. Dokonce ani ve statistice „greeny v regulaci" nehraju prim. A přece se v celkovém hodnocení pohybuju vysoko. Úspěch je dílem hry v okolí greenů a na nich.

1. Správný postoj
Tentokrát nebudu mluvit o postavení těla, správných úhlech atd. Na mysli mám postoj ke hře ve smyslu mentálního vyladění, v duchu hesla „To zvládnu" nebo „Ten pat proměním". Navíc nepatřím k hráčům, kteří usilují pat pouze co nejvíce přiblížit k jamce. I když jde o dlouhý úder, chci proměnit každý pat. To je můj klíč k úspěšnému skórování. Úspěch spočívá ve zdravé agresivitě, jež není bezhlavá, a souvisí s nalezením odpovídající rychlosti, kontroly délky a správné dráhy.

Jak si takový postoj osvojit? Prvně se sžijte s dlouhými paty. Na cvičném greenu hrajte 10–15metrové paty a snažte se, aby „umíraly" do jamky. Pokud se to nepovede, pravděpodobně vás bude čekat další pokus ze vzdálenosti cca 1 metru. Následně přejděte k úderům ze 3–3,5 metru, což je skórovací vzdálenost. A nezapomeňte na svou mantru: „To zvládnu!"

2. Pevná levačka
Kontrola líce patru od začátku úderu do jeho konce je velmi důležitá. Na túře jsou nejpopulárnější dvě techniky. Jedna skupina hráčů využívá pravou ruku pro vedení dopředného pohybu, druhá skupina využívá kmitavého pohybu ramen k vedení hlavy hole dozadu a vpřed. Podle mě tyto pohyby mohou vést k trhnutí s hlavou patru a jeho svedení ze správné dráhy.
Osobně proto preferuju švihnutí pomocí levé ruky. Mám levačku slabší a vyvinu jí méně síly než rameny, díky tomu však snáze úder kontroluju. Pokud míček správně roluje, mám pocit, jako bych úder odehrál tenisovým bekhendem. Chcete-li můj pat okopírovat, jednoduše si představte, že levou ruku odtahujete dozadu v prodloužení cílové linie, aniž byste ohýbali zápěstí.

Foto: Globe Media


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...