LinksPravý golf se zrodil na skotských linksech. Pokud však chcete na těchto hřištích bojovat s úspěchem, je třeba tomu uzpůsobit své údery. Nepřítelem vám totiž kromě větru nebo takřka nepropustného rafu budou i tvrdé ferveje i greeny. Co si v takových případech počít?

1. Zkrocení drajvru
Zcela zásadní z hlediska úspěchu je odpálit na fervej. Vřesoviště nebo kostřava na pohled nepůsobí odstrašujícím dojmem jako třeba stromy, ve skutečnosti však mohou vaši hru pořádně naleptat. Kolikrát pak skoro není šance míč s úspěchem vyhrát. A pokud jde o stromy, rány mezi kořeny nebo pod větvemi obvykle také nejsou nejsnazší. Pro úspěšný drajv je třeba držet se tří pokynů:
a) Natýčkujte míč nízko.
b) Uchopte hůl níže pro lepší kontrolu a kratší švih.
c) Hlavu hole po zásahu míče udržte nízko. Míč tak nevystoupá příliš do vzduchu, takže jej méně ovlivní vítr. Počítat tudíž můžete s jeho delším doběhem po tvrdé ferveji.

2. Bump-and-run
Hřiště tohoto charakteru umožňují hrát z okolí greenu nejrůznější druhy ran, přičemž je dobré mít většinu z nich ve svém arzenálu. Hlavní obecné pravidlo zní: čím dříve dostanete míč na zem, tím lépe. Nejlepší přístup z hlediska krátké hry je dostat míč na green a nechat jej rolovat k jamce, namísto snahy přihrávat vzduchem co nejblíže k cíli. Procvičujte proto chip i pitch holemi nízkých loftů (železa č. 7, 8 atd.), abyste si osvojili, jak daleko kterou holí zahrajete a jak se přitom míč chová (kolik metrů urazí vzduchem, jak daleko roluje).

3. Rány z bankru
Chcete-li zvládnout hru z bankrů na linksovém typu hřiště, je třeba si osvojit dva druhy úderů:
a) Vysoká rána
Občas možná nebudete s to uvěřit, jak vysoké stěny bankrů jsou. Jak z nich co nejrychleji vyváznout? Otevřete pořádně líc hole a soustřeďte se na kontakt s pískem za míčem.
b) „Zpátečka"
Mnoho ran na těchto hřištích, zvláště z písku, je takřka nehratelných. Bez legrace. To nejlepší, co pro své skóre můžete udělat, je vyvarovat se vysokým číslům – i kdyby to mělo znamenat, že budete muset zahrát na metry daleko od původního cíle.

Foto: Globe Media/Action Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...