Jak hrát golf

il capNedávno byl na trh uveden revoluční puttovací senzor Capto druhé generace, nyní přichází firma Precision s další novinkou, která opět posouvá možnosti tréninku puttování, tedy jednoznačně té nejdůležitější části hry. O čem je řeč?

Celý článek...

iron armTřetí díl kondičního seriálu, připravený ve spolupráci s Martinem Kofroněm, autorem cvičební pomůcky MARRKO CORE, vás naučí vyrovnávat trup při jednostranné zátěži. Cvik Iron Arm je ideální pro vyrovnání trupu při jednostranné zátěži. Posiluje a protahuje trapézové a mezilopatkové svalstvo. Ochablé nebo zatuhlé trapézy jsou přitom častou příčinou problémů s krční páteří. Kromě trupu kompletně posílíte i celé paže. Při cviku kroužíte rukou, trup je bez pohybu. Dejte pozor, abyste kroužili nejen v ose před tělem, ale také za tělem, tím aktivujete mezilopatkové i trapézové svaly. Vzhledem k náročnosti cviku se ženám doporučuje cvičit krátce a s nejnižší hmotností.

Celý článek...

krenZima je tu a s ním přišlo i sychravé počasí, které se nám dostává doslova pod kůži a může ovlivňovat nejen naši náladu, ale i zdraví. Tohle vlastně není nic nového, ale jak známo, opakování je matka moudrosti, tudíž se zároveň nabízí oprášit nějaké tipy, abychom si i toto období užili plnými doušky, v celé jeho barvité kráse.

Celý článek...

butterPřinášíme druhý díl kondičního seriálu, který jsme připravili s Martinem Kofroněm, autorem cvičební pomůcky MARRKO CORE. Ta slouží k posílení středu těla a ochablého svalstva, službu odvede i při odbourávání svalových dysbalancí a zlepšení koordinace pohybu.

Celý článek...

grUž v minulosti jsem napsal článek, v němž jsem doporučoval věnovat větší pozornost velikostem gripů holí a nehrát mechanicky jen s tou standardní, s jakou jste hole koupili. Jsme různě vysocí, máme různě velké ruce správná volba velikosti gripu může zvýšit efektivnost hry, a dokonce vyléčit některé nešvary, jako je například příliš křečovitý úchop hole.

Celý článek...

modPodařilo se mi identifikovat jedno nebezpečí pro rekreační golfisty, jemuž jsou vystaveni zvláště ti, kteří soustavně hrají na jednom domácím hřišti. Zatímco bludní „všudyhrálové" střídají hřiště a jsou tak postaveni před nutnost hrát pokaždé z jiných situací a vzdáleností, golfisté, kteří „hoblují" stále stejné hřiště, jsou ohroženi rizikem, že budou užívat jen několik holí a jejich herní technika bude stagnovat a zhoršovat se.

Celý článek...

cvikySyndrom karpálního tunelu patří k nejčastějším nemocem z povolání. Postihuje dělníky se sbíječkami, hudebníky i zubaře. Nejvíc rizikovou skupinou jsou ale lidé sedící u počítačů. Nepříjemné pocity a občasné brnění v zápěstí zná téměř každý z nich.

Celý článek...

big oneBedra patří k problematickým partiím, proto jsme pro vás vybrali soubor cviků, který je výborný zařadit alespoň jedenkrát týdně do tréninkové rutiny. Důležité je jemně posilovat a protahovat hýžďové svaly.

Celý článek...

spoluUrčitě i vy máte bohaté zkušenosti s deprivanty a s negativními vlivy nežádoucí sociální interakce při golfu. Nyní zmíním některé možnosti, jak takový negativní vliv snížit. Nejprve se podívejme, jaké reakce doporučují zahraniční odborníci, například Dr. Joan Kingová, která píše pro web Positive Mental Imaginery. Navrhuje následující reakce: Jednou z možností, jak snížit vliv rušivého chování spoluhráčů na vaši hru, je nepřikládat takovým prohřeškům přílišnou důležitost. Nenechat se emocionálně vtáhnout do konfliktu. Při nižší úrovni nevhodného chování spoluhráčů postačí tato diskrétní strategie. V závažnějších případech je nutno přijmout postoj.

Celý článek...

zalozeniŘíká se sice, že drajv je pro „show" a patování ve skutečnosti dělá výsledek. Něco na tom je, ale nesjpíš sami víte, že každé takové moudro platí jen částečně. Bez solidního drajvu nebudete mít příležitost minout pat na birdie, spíše budete zachraňovat double bogey.

Celý článek...

Strana 1 z 47

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...